Apple si objednal 100 miliónov čipov A15

Výrobu procesorov pre tohtoročné smartfóny bude tradične zabezpečovať TSMC.

Značka očakáva vysoký dopyt nadväzujúci na úspech minuloročného iPhonu 12, ktorý priniesol výraznú zmenu v dizajne či 5G. Apple preto svojich dodávateľov požiadal o navýšenie výrobných kapacít o viac ako štvrtinu. Čipy A15 budú produkované pomocou 5nm procesu, rovnako ako predchádzajúca generácia, ktorá sa nachádza v iPhonoch 12 či iPade Air.

Nový čip bude podľa reportu od CNBeta disponovať šiestimi CPU jadrami, z ktorých štyri budú vysoko úsporné a dve zamerané na vysoký výkon. V takom prípade pôjde o zhodnú konfiguráciu s A14, očakáva sa však zlepšenie výkonu aj úspornosti energie.

Práve energetická šetrnosť bude v prípade iPhonov z high-end časti modelového spektra kľúčová. iPhone 13 Pro a iPhon 13 Pro Max majú totiž dostať displej so 120Hz obnovovacou frekvenciou, ktorá bude mať výrazne vyššie nároky na batériu. Takisto sa hovorí aj o možnosti always-on displeja po vzore Apple Watch.

Aj napriek vyšším nárokom však majú byť Pro modely podľa predchádzjúcich prognóz DigiTimeso pätinu úspornejšie – práve vďaka novému čipu A15. Tohtoročné iPhony budú takisto disponovať väčšími batériami.

zdroj: CNBeta, DigiTimes

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?