Nové iPhony a MacBooky Pro budú žiadanými novinkami, Apple rozširuje výrobu

Značka v predstihu navyšuje kapacity v očakávaní vysokého dopytu po tohtoročnej generácii smartfónu ale aj nových laptopoch.

O 20 percent

V úvodnej fáze má byť vyrobených až 90 miliónov kusov iPhonov 13, čo predstavuje nárast o celú pätinu oproti minulému roku. Uviedol to v novej správe Bloomberg.

Novinka má dizajnovo ostať takmer identická ako predchádzajúci modelový rad, avšak s menšími výrezom v displeji a väčšími objektívmi fotoaparátu. Minimálne jeden zo štvorice modelov by mal disponovať obrazovkou LTPO pre vyššiu obnovovaciu frekvenciu.

Ďalší výrobca

V prípade MacBooku Pro a jeho najbližšie očakávaných updatov vyzerá situácia podobne. Apple verí, že sa nové 14 a 16-palcové modely budú predávať dobre a preto rozšírila sieť dodávateľov o novú firmu. Tá podľa DigiTimes bude produkovať komponenty pre nové mini-LED displeje, ktoré sa majú v zariadeniach objaviť.

Displej s touto technológiou mal premiéru na iPade Pro s 12-9-palcovou uhlopriečkou v apríli. Tablet sa však reálne dostal do ponuky až v máji. Príčinou bol svetový nedostatok čipov, ktorý pretrváva v dôsledku pandémie.

Nová dvojica MacBookov Pro má priniesť okrem vylepšeného displeja aj ďalšie výrazné zmeny a nové funkcie. Zariadenia by mali mať hranatejší dizajn po vzore iPadu Pro, výkonnejšie Apple Silicon čipy. Vytratiť by sa mal Touch Bar a naopak pribudnúť by mali niektoré porty.

Kedy?

Predstavenie iPhonu sa očakáva v tradičnom septembrovom termíne, nových MacBookov by sme sa mali dočkať v záverečnom štvrťroku 2021. Trojicu Macov s M1, ktoré odštartovali prechod na vlastné procesory Apple, predstavila značka v novembri 2020.

zdroj: Bloomberg, DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.