Apple predstavil externú batériu pre iPhone 12

MagSafe Battery Pack je z oficiálneho webu značky dostupný za 99$ pre najnovšiu generáciu Apple smartfónov.

Novinka sa magneticky pripína k zadnej stene smartfónu a dostupná je v bielom prevedení. MagSafe Battery Pack disponuje batériou 11,13 Wh, ktorá dokáže čiastočne dobiť iPhone. V teréne je limitovaná na 5W, po pripojení do siete je maximálna hodnota 15W.

Externú batériu aj smartfón je možné nabíjať simultánne a do batérie je možné zapojiť Lightniing kábel. Pre jej nabíjanie je odporúčaný 20W USB-C adaptér či kábel USB-C na Lightning. MagSafe Battery Pack si nabijete aj pomocou iPhonu, ktorý bude pripojený k zdroju.

Pre používanie novej batérie je okrem niektorého z modelov iPhone 12 potrebné mať nainštalovaný aspoň iOS 14.7.

Počas nabíjania môže dochádzať k miernemu zohriatiu iPhonu. Smartfón si v prípade prehriatia dočasne zníži kapacitu nabíjania na maximálne 80% a bude v nabíjaní pokračovať po ochladení.

V prípade, že je batéria k iPhonu pripojená po dlhší čas, pomáha udržovať zdravie batérie funkcia pre optimálne nabíjanie – Optimized Battery Charging.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.