Mac mini s M1 procesorom hnevá niektorých používateľov – má problém s externými displejmi

Model predstavený v novembri minulého roku neprebúdza zo spánku pripojené obrazovky.

Problém sa prejavuje na niektorých kusoch, nejde teda o plošnú závadu M1 generácie tohto kompaktného desktopu. Na fórach sa však objavilo množstvo príspevkov, v ktorých sa frustrovaní majitelia podelili o svoju skúsenosť.

Používatelia skúšali aj rôzne displeje či HDMI káble, no problém pretrval. Zobrazuje sa napríklad upozornenie “No Signal” pri pokuse o zobudenie zo spánku. Počítač sa teda prebudiť podarí, no spojenie s monitorom zlyhá. Rovnaký monitor bol úspešne spojený s MacBookom Pro z roku 2018, kde prebúdzanie prebehlo bez problémov.

Problém niekedy vyriešilo odpojenie a opätovné pripojenie Thunderbolt káblu, v niektorých prípadoch opakované. Dočasným riešením môže byť vypnutie nastavenia, ktoré uvádza Mac mini do režimu spánku. Samozrejme sa nejedná o ideálne riešenia, skôr dočasné provizórium.

Podľa skúseností ľudí s problémom, sa závada týka širokého spektra externých displejov, ktoré sa pripájajú cez Thunderbolt, HDMI a DisplayPort.

Apple už na riešení pracuje a mohlo by byť dostupné v rámci najbližšej aktualizácie.

Máte M1 Mac mini a stretli ste sa s týmto problémom?

zdroj: MacRumors

komentárov
 1. zial mne sa to deje na macbook air m1, myslel som si ze problemom je monitor ale kolega ktory sa pripaja s inym macom tento problem nezaznamenal ani raz.. cize problem je zjavne softwarovy .. a najhorsie je ze niekedy to ide hned spojit a niekedy no signal a seria odpajaciek a zapajaciel kablov kym to nenabehne.. dost zle

  2
  0
 2. Mám podobný problém už půl roku s inteláckým MPB 16″. K notebooku mám připojen TB3 dock a k němu 2 monitory. Při probuzení ze spánku dost často jeden z monitorů se neprobere a jediné řešení je vytáhnout kabel v notebooku, který vede do docku a hned ho vrátit. Začalo to zlobit od podzimu, zřejmě s nějakou aktualizací Mac OS.

  1
  0
 3. U mňa Mini s pripojeným Cinema Display cez DVI adapter – predpokladal som že problém je s adaptérom na DVI…
  Vytiahnutie a zasunutie adaptéra funguje ( osobne som to pociťoval skôr ako problém, že tým, že je mini úplne tichý, ntušíte, či je naštartovaný alebo nie, či nie je kusnutý a pod… ale odhadol som to na problém s portom…

  1
  0
 4. Potvrzuji.
  Mini M1 přes USB-C občas monitor neprobudí. Vytáhnutí a zastrčení pomůže někdy až na podruhé. Přes HDMI zase někdy probudí do zrnění a až za pár vteřin ukáže obraz.
  Navíc BT klávesnice (apple) někdy (po opakovaném sleepu) začne psát jako by byla vadná. Pomalu, nebo některý znak vícekrát.
  Píšu to nerad, ale je to nejrestartovanější Mac co jsem kdy měl, restartuju tak jedno za dva dny kvůli té klávesnici.. Zároveň ale i úplně nejrychlejší v programu Fotky narvaném RAWama. Takže raději restartuju, než abych ho vyhodil. Už se těším na další Apple Silicon (M2?).

  3
  0
  1. Potvrdzujem. Pre ma to bol vôbec prvý počitač, pri ktorom funguje, že po zadaní povelu mám ihneď výsledok, napr. vyhľadávanie a pod. Apky štartujú okamžite. Veľká spokojnosť – a to som mal svojho času ( a ešte stále mám) DUal G5 Mac Pro … no nespomínam si na tento efekt pri ňom ( to bude ale zrejme tým, že on mal iba HDD – súce v Raide ale stále iba HDD

   3
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť