LG zdvojnásobi výrobné kapacity v súvislosti s prechodom Apple na nové displeje

Výrobca sa podľa predpokladov má stať významnejším dodávateľom v reťazci externých spoločností, s ktorými Apple spolupracuje.

Kalifornská značka sa chystá priniesť novú technológiu displeja na viac produktov. Práve na túto expanziu sa pripravuje aj LG, ktoré bude OLED displeje dodávať. Mesačne má ísť o výrobnú kapacitu od 30 000 do 60 000 kusov. Takmer všetko poputuje podľa reportu od ITHome do Apple.

OLED technológia sa v súčasnosti nachádza v iPhonoch vyššej triedy, svoju premiéru mala v iPhone X pred štyrmi rokmi. Cenovo dostupnejšie modely ako iPhone XR či iPhone SE 2 stále používajú LCD.

Medzi tieto dve technológie v apríli tohto roku pribudla mini-LED. Tento typ displeja totiž dostal najnovší iPad Pro s 12,9-palcovou uhlopriečkou. Už na jeseň by sa technológia mala objaviť aj v chystaných modeloch MacBooku.

Očakáva sa, že OLED sa časom dostane aj na iPady. Tu sa však názory rozchádzajú. Prvé reporty od The Elec predpovedali debut v iPade Air piatej generácie, neskôr však túto teóriu vyvrátili spoľahlivejšie zdroje Display Chain Cunsultants.

zdroj: ITHome

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.
pokračovanie článku

Nepremeškajte advent plný knižných darčekov

Vianoce bez knihy pod stromčekom akoby ani neboli Vianocami. Pokiaľ stále rozmýšľate nad vhodnou voľbou pre vašu ratolesť, máme pre vás praktický tip. Vďaka slovenskej aplikácii KUBO – detské knihy nemusíte vyberať len jednu konkrétnu knižku. KUBO obsahuje už viac ako 1 500 kníh a každý deň pribúdajú ďalšie. Vaše dieťa bude môcť kedykoľvek čítať presne to, čo ho zaujíma najviac.