K projektu Apple Car sa pridal zakladateľ startupu autonómnych vozidiel a bývalý člen exekutívy v BMW

Ulrich Kranz je zakladateľom startupu zameraného na vývoj samostatne ovládaných automobilov a podľa nových informácií Bloombergu bude pre Apple pracovať na jeho vozidle.

Okolo projektu Apple Car bolo nejaký čas ticho, keďže sa pozornosť zameriavala najmä na iné softvérové či hardvérové novinky. Nový report Bloombergu však tému opäť oživil.

Podľa neho Apple najal Ulricha Kranza, ktorý sa v minulosti v BMW podieľal na vývoji modelov i3 a i8 a v bavorskej automobilke pracoval 30 rokov. Startup spomínaný v úvode, ktorý sa venoval autonómnym vozidlám už opustil a tak najnovšie zakotvil v Apple.

Jeho príchod do Apple Car tímu je znakom, že kalifornské jablko je odhodlané vyrobiť vlastné vozidlo, ktoré bude predstavovať konkurenciu pre Teslu.

Práce na aute s logom Apple na kapote tak pokračujú po fáze rokovaní a hľadaní dodávateľov ďalej. Značka v minulosti jednala napríklad s Kiou, ktorá je súčasťou koncernu Hyundai. Ako rokovania nakoniec dopadli a či dospeli k plodnému záveru, v tejto chvíli známe nie je.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
pokračovanie článku

iStores prináša prémiový zážitok z Apple produktov do novootvorenej predajne v bratislavskom Avione

iStores, najväčší predajca produktov Apple na Slovensku, otvára 22. marca 2024 v bratislavskom Avione prvú predajňu Apple Premium Partner (APP), ktorá je svojím konceptom, úrovňou služieb a zákazníckym zážitkom doposiaľ najbližšie k predajniam Apple Store. Jediný priestor svojho druhu na Slovensku ponúkne na ploche 250 m2 nielen širokú škálu produktov Apple, ale aj kompletný servis, poradenstvo a unikátnu zákaznícku skúsenosť prostredníctvom školení a workshopov v jedinečnom interiéri s prémiovým vybavením.