iOS 15 umožní vašej rodine prístup k vášmu Apple ID v prípade smrti

Nová funkcia s názvom Digital Legacy prináša možnosť pristupovať k dátam uloženým na účte Apple.

Novinka je súčasťou novej verzie iOS, ktorú Apple odprezentoval na nedávnej keynote v rámci konferencie WWDC. V tejto chvíli teda ešte nie je dostupná, no s vydaním iOS 15 na jeseň umožní vybraným ľuďom z vášho okolia pristupovať k osobným informáciám po vašej smrti.

Ide o celkom užitočnú funkciu, keďže aktuálne je takmer nemožné získať prístup do zariadenia v prípade, že človek zomrie. A to aj s platným úmrtným listom.

Apple novou funkciou dobieha zameškané v tejto oblasti. Manažment osobných dát v prípade smrti v súčasnosti ponúka napríklad Facebook, Twitter či Google.

Prístup k vašim informáciám po smrti samozrejme nebude mať hocikto. Pôjde o ľudí, ktorých si zvolíte ako tzv. Legacy Contacts.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.