Instagram chce súkromné účty pre používateľov do 16 rokov

Sociálna sieť má podľa nových informácií v pláne zmenu ochrany súkromia pre maloletých.

Po novom by mali byť účty ľudí, ktorí majú menej ako 16 rokov, automaticky nastavené ako súkromné. To v praxi znamená, že profily a obsah na nich budú môcť sledovať iba používatelia, ktorým to schvália vlastníci účtu.

Mladší používatelia tvoria podstatnú časť základne na Instagrame a platforma chce aj týmto krokom zlepšiť ich bezpečnosť. Sociálna sieť realizovala aj prieskum, z ktorého vyplynulo, že osem z desiatich mladých si pri tvorbe účtu nastaví profila ako súkromný.

Pri registrácii Instagram vyžaduje dátum narodenia. Na základe tohto údaju by následne mohla aplikácia automaticky nastaviť súkromný režim pre vybrané účty.

Instagram nechce však ísť cestou vynútenej zmeny. Pre používateľov do 16 rokov, ktorí naďalej chcú mať profil verejný, túto možnosť ponechá.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.