Beta Xcode 13 spomína najnovšie Intel čipy a tým aj blížiaci sa Mac Pro

Najnovšia generácia procesorov Ice Lake SP je vhodným kandidátom pre aktualizáciu Mac Pro.

Mac Pro (aj) s Intelom?

Vývoj novej generácie výkonného desktopu potvrdil aj Mark GurmanBloombergu. Čip, ktorý sa v bete Xcode 13 spomína je súčasťou tretej generácie procesorov Xeon Scalable, ktoré spoločnosť oznámila ešte v apríli.

Prípravu dvoch nových modelov Mac Pro oznámil Bloomberg v januári. Jeden z nich má byť podľa jeho informácií priamym nástupcom zariadenia z roku 2019 a druhý bude kompaktnou alternatívou.

Apple zároveň už naplno pokračuje v procese prechodu na vlastné čipy. Apple Silicon by sa tak mohol objaviť práve v druhom, o polovicu menšom Macu Pro. Zdá sa však, že značka stále počíta aj s modelom, ktorý bude poháňať ešte čip od Intelu.

Posledný z rodiny

Niektoré z čipov, ktoré kalifornské jablko aktuálne vyvíja, majú podľa odhadov disponovať 20 až 40 výpočtovými jadrami, GPU jednotka má zase ponúknuť 64 a 128 jadier. Či bude už prvá generácia Apple Silicon pre Mac Pro schopná konkurovať Xeon rade v prípade náročných úloh, zatiaľ ostáva otázkou.

Mac Pro sa možno stane posledným Apple počítačom, ktorý dostane jeho procesory. V súčasnosti už verzie s Apple Silicon ponúka MacBook Air aj Pro, Mac mini či najnovšie iMac. Tento rok majú do rodiny pribudnúť aj dva nové MacBooky Pro v 14 a 16-palcovej verzii s vylepšeným čipom, pracovne nazvaným M2, resp. M1X.

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.