Beta Xcode 13 spomína najnovšie Intel čipy a tým aj blížiaci sa Mac Pro

Najnovšia generácia procesorov Ice Lake SP je vhodným kandidátom pre aktualizáciu Mac Pro.

Mac Pro (aj) s Intelom?

Vývoj novej generácie výkonného desktopu potvrdil aj Mark GurmanBloombergu. Čip, ktorý sa v bete Xcode 13 spomína je súčasťou tretej generácie procesorov Xeon Scalable, ktoré spoločnosť oznámila ešte v apríli.

Prípravu dvoch nových modelov Mac Pro oznámil Bloomberg v januári. Jeden z nich má byť podľa jeho informácií priamym nástupcom zariadenia z roku 2019 a druhý bude kompaktnou alternatívou.

Apple zároveň už naplno pokračuje v procese prechodu na vlastné čipy. Apple Silicon by sa tak mohol objaviť práve v druhom, o polovicu menšom Macu Pro. Zdá sa však, že značka stále počíta aj s modelom, ktorý bude poháňať ešte čip od Intelu.

Posledný z rodiny

Niektoré z čipov, ktoré kalifornské jablko aktuálne vyvíja, majú podľa odhadov disponovať 20 až 40 výpočtovými jadrami, GPU jednotka má zase ponúknuť 64 a 128 jadier. Či bude už prvá generácia Apple Silicon pre Mac Pro schopná konkurovať Xeon rade v prípade náročných úloh, zatiaľ ostáva otázkou.

Mac Pro sa možno stane posledným Apple počítačom, ktorý dostane jeho procesory. V súčasnosti už verzie s Apple Silicon ponúka MacBook Air aj Pro, Mac mini či najnovšie iMac. Tento rok majú do rodiny pribudnúť aj dva nové MacBooky Pro v 14 a 16-palcovej verzii s vylepšeným čipom, pracovne nazvaným M2, resp. M1X.

zdroj: MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.