Apple vyvíja kompaktnejší čip pre Face ID

Novinka s výrazne menšími rozmermi sa má objaviť v iPhonoch a iPadoch.

Čipy VCSEL, ktoré využíva skener pre tvárovú autentifikáciu budú menšie, čo prinesie viacero výhod. Znížia sa tým náklady na výrobu, keďže bude možné využiť jeden wafer na produkciu viacerých menších čipov. Nová verzia VCSEL čipu môže zároveň umožniť integráciu nových funkcií alebo uvoľní priestor v rámci zariadenia. Kompkatnejšie Face ID sa môže objaviť už v iPhonoch a iPadoch, ktoré značka predstaví v závere roku.

Menší hardvér pre tvárovú biometriu nadväzuje na staršie prognózy o chystanom zmenšení výrezu v hornej časti displeja, v ktorom sa práve Face ID nachádza.

zdroj: DigiTimes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.