Apple predstavil iPhone 13 a iPhone 13 mini

Septembrový event priniesol aj nový iPhone 13 a 13 mini. Z predchádzajúcej generácie si niečo prebral, no prichádza aj s novými funkciami.

Apple na svojom obvyklom, septembrovom evente predstavil očakávaný iPhone 13 a iPhone 13 mini. Obidva disponujú menším výrezom na vrchnej časti displeja (pre kameru, reproduktor a senzory), premiestnené zadné kamery a vylepšený výkon, pričom si stále zachovávajú svoje rozmery, teda 6,1″ a 5,4″ palca, ako ich predchodcovia.

Ako sa podľa uniknutých informácií na internete očakávalo, iPhone 13 a iPhone 13 mini majú menší horný výrez, čo zväčšuje plochu displeja. Podľa Apple je výrez presne o 20% menší. Čo sa týka displeja samotného, zachováva sa technológia Super Retina XDR, no s 28% nárastom jasu. Najvyšší jas tak dosahuje 1200 nitov.

Novinky od Apple sú poháňané úplne novým A15 Bionic čipom. Vytvorený pomocou 5nm technológie, obsahuje čip 6-jadrový procesor, ktorý je rozdelený na dva vysoko výkonné jadrá a štyri úsporné jadrá. V čipe sa nachádza aj nový, 16-jadrový Neural Engine, schopný spracovávať až 15,8 miliárd operácií za sekundu.

Na zadnej strane dostali iPhony 13 a iPhony 13 mini nový a pokročilejší dvojitý objektív. Širokouhlý, 12 MP senzor prepúšťa až o 48% viac svetla a prináša 26mm ohniskovú vzdialenosť. Vďaka ultra-širokoúhlemu objektívu disponujú tieto iPhony aj funkciami, známymi z Pro modelov. Čo sa týka videa, Apple predstavil nový “Cinematic mode”, ktorý využíva výpočtový potenciál A15, aby automaticky rozostril pozadie počas nahrávania videa. To znamená, že objekt, na ktoré je video zamerané bude počas celej doby zaostrený. Počas nahrávania bude možné meniť objekt zaostrenia.

iPhone 13 a iPhone 13 mini si so sebou nesú aj špecifikácie od svojich predchodcov, ako je napríklad Ceramic Shield, index iP68 a päť farebných prevedení (rúžová, modrá, midnight, starlight a červená). Cena iPhonu 13 mini bude začínať na 699€ so 128GB úložiskom. iPhone 13 bude o niečo drahší. Jeho cena sa začne na 799€.

zdroj:MacRumors

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
pokračovanie článku

Telekom varuje pred podvodnou komunikaciou

Slovak Telekom počas uplynulého víkendu zaregistroval zvýšenú aktivitu nevyžiadaných e-mailov a SMS správ, ktoré vystupujú v jej mene a zneužívajú dôveru zákazníkov. Hlavným cieľom je od zákazníkov vylákať osobné údaje či ich donútiť k potvrdeniu objednávky, ktorá v skutočnosti neexistuje.