Apple predal viac tabletov ako Samsung a Amazon dohromady

Apple asi ešte istý čas nebude mať v oblasti tabletov rovnocenného súpera. Jeho predaje sú vyššie ako predaje jeho najväčších konkurentov v oblasti dohromady.

Napriek tomu, že iPad je dlhodobo najobľúbenejším tabletom na svete, novo publikovaný prieskum trhu pomáha uviesť vedúcu pozíciu spoločnosti Apple na správnu mieru.

Podľa odhadov výskumnej spoločnosti IDC, Apple počas druhého kvartálu 2021 predal 12,9 milióna iPadov. Pre porovnanie, podľa odhadov IDC, spoločnosť Samsung a Amazon predali (kombinovane) spolu 12,3 milióna tabletov v druhom štvrťroku. To znamená, že Apple za tento kvartál predal viac tabletov ako jeho konkurenti Amazon a Samsung dohromady.

Nevýhodou ale je, že Apple už nejaký čas vo svojich správach za kvartálne roky neuvádza počet predaných kusov iPadov. IDC malo síce o niečo ťažšiu prácu, no vďaka ziskom z iPadov, ktoré Apple zverejňuje, sa spoločnosti IDC podarilo približne vypočítať, koľko kusov Apple za kvartál predal.

Aj toto je ale výsledkom toho, že iné výskumné spoločnosti ako je Strategy Analytics alebo Canalys majú odlišné výsledky svojich prieskumov, nakoľko nevedia, koľko ich Apple predal a tak iba spočítavajú a predpokladajú ich počet podľa ziskov Apple. Aj keď výsledky prieskumov nie sú úplne presné, nič to nemení na fakte, že Apple má v oblasti tabletov veľký náskok oproti svojim konkurentom.

Musíme ale podotknúť, že zvýšené predaje iPadov za posledný kvartál vďačia aktuálnej, pandemickej situácií, nakoľko mnohí ľudia vo svojej práci, vzdelávaní či komunikácií pokračujú “online”. Generálny riaditeľ Apple, Tim Cook oznámil, že tohtoročný jún bol pre neho v oblasti predaja iPadov asi najlepší, nakoľko zisky čisto z predaja iPadov činia 7,4 miliardy amerických dolárov. Jedná sa teda o markantný nárast oproti tomu istému kvartálu predošlý rok.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.