Apple počas minulého roku kraľoval trhu s nositeľnými technológiami

Značka tak pokračuje v dlhodobom trende. V závere roka sa jej podľa odhadov podarilo predať takmer 56 miliónov produktov tejto kategórie.

Apple tak patrí vyyše 36 percentný podiel na svetovom trhu s wearables zariadeniami. Rovnako na tom bola kalifornská spoločnosť aj rok predtým, v závere roku 2019 však predala “iba” 43,7 milióna produktov. Za rok 2020 ako celok Apple dosiahol objem 151,4 milióna kusov.

Značka je dlhodobo suverénnou jednotkou, ktorá si od zvyšku konkurentov drží výrazný odstup. Pre porovnanie, Xiaomi, ktorý je na druhom mieste odhadom predal za rok 50,7 milióna kusov a jeho podiel je 11,4 percenta. Nasledujú Huawei s 43,5 miliónmi zariadení (9,8%) a Samsung s 40 miliónmi wearables (9%).

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

iOS 18 bude zrejme podporovať tieto zariadenia

Tak ako každý rok, aj v 2024 nás čaká nová verzia operačného systému iOS. A ako tomu už býva, s rastúcimi nárokmi sa čas od času stane, že Apple ukončí podporu niektorých starších zariadení.
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.