Apple Lossless s aktuálnou ponukou AirPods nepočíta

Apple Music od júna ponúkne aj bezstratovú kvalitu hudby, tá však nebude podporovaná na AirPods, AirPods Pro či AirPods Max.

Nový štandard Lossless a Hi-Resolution Lossless sú kódované pomocou Apple kódekov pre bezstratové audio. Kvalita prehrávaných skladieb sa pohybuje od 16-bit 44.1 kHz po 24-bit 48 kHz. Formát Hi-Res ponúka frekvenciu 24-bit 192 kHz.

Oficiálna tlačová správa k novinkám pre Apple Music zmienku o AirPods a ich kompatibilite neobsahovala, čo prirodzene vyvolalo otázky. Bezdrôtové slúchadlá Apple, v súčasnosti zastúpené trojicou modelov, využívajú Bluetooth AAC kódek, takže nedokážu streamovať nový formát Apple Music súborov. Pre portál T3 to potvrdil samotný Apple.

Nový bezstratový zvuk si budú môcť vychutnať používatelia na iPhonoch, iPadoch, Macoch či Apple TV či prostredníctvom HomePodu.

Podrobne sme novinku Apple Lossless predstavili v samostatnom článku.

zdroj: T3

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.