Apple Event v kocke – čo nové značka včera predstavila? (+anketa)

Nesledovali ste včerajšiu prezentáciu noviniek? Prinášame vám stručný sumár všetkého dôležitého, čo odznelo v Apple Parku.

Dotknúť sa M1

Jednou z očakávaných noviniek bol iPad Pro, ktorý sa predstavil v oboch veľkostných variantoch – 11 a 12,9-palcovej. Novinka dostala v prípade väčšieho z iPadov displej Liquid Retina XDR, ktorý vychádza z externého 6K monitoru Apple.

Zásadnou novinkou je čip M1, ktorý sa po Macoch ocitá prvýkrát v dotykovom zariadení. iPad sa tak stáva špičkou nielen vo svojej kategórii, ale zuby si môže brúsiť aj na segment notebookov. Nová generácia ponúka 2x rýchlejšie úložisko s kapacitou až 2TB a RAM až do 16GB (v prípade 1 a TB konfigurácie) či Thunderbolt / USB 4 konektor.

iPad Pro bude dostupný v polovici mája. Menší 11-palcový model začína naďalej na terajšej cene 799$, 12.9-palcový Liquid Retina XDR model bude začínať na vyššej cene – 1099$. Detailne sme sa novinke venovali v tomto článku.

Dobre známe tajomstvo

Súčasťou Apple Eventu bolo aj odhalenie nového produktu s názvom AirTag. O čo ide? Polohový tracker, o ktorého existencie sme vedeli už pred ohlásením iPhonu 11, je vyrobený z nehrdzavejúcej ocele a má certifikáciu IP67 odolnosti voči vode a prachu.

Funguje s prepojením na aplikáciu Find My, ktorá je dostupná pre iOS, Mac aj internetový prehliadač. Párovanie funguje podobne hladko ako pri AirPods – tracker stačí priložiť k iPhonu. Majitelia iPhone 11 a 12 môžu vďaka ultra-širokopásmovému čipu U1 využívať precíznu lokalizáciu predmetov na milimeter presne.

Novinka vychádza na 29$/kus alebo 99$ za sadu 4 AirTagov. Podrobne si o trackeroch Apple môžete prečítať aj v našom samostatnom článku.

Vyfarbený desktop

Redizajn 24-palcového iMacu prichádza s novým M1 procesorom ale aj novým dizajnom, čo vidno už na prvý pohľad.

Nemyslíme pritom iba hranatejšie línie, ktoré prilbižujú produkt dizajnovému jazyku z Pro Display XDR ale aj farebné varianty, do ktorých môžu budúci majitelia “obliecť” svoj iMac. Tých je celkovo sedem.

iMac v novom tele bol objemovo zredukovaný o polovicu, jeho hrúbka je tak iba 11,5 mm. Desktop ponúka 24-palcový 4,5K displej s True Tone, P3 gamutom a antireflexnou úpravou.

Cena novinky začína na 1299$, objednávky zase 30. apríla. Farebnému iMacu sme sa venovali aj v tomto podrobnom článku.

Vylepšený zážitok z videa

Apple včera predstavil aj novú generáciu Apple TV 4K. S novinkou prichádza aj redizajnovaný ovládač, po novom Siri Remote. Apple TV 4K disponuje čipom A12 Bionic a ponúka výrazný posun v grafickom výkone, decodingu videa a spracovaní zvuku.

Vďaka novému čipu podporuje Apple TV 4K vysoký frame rate HDRDolby Vision. Videá s dynamickou akciou sa pri 60 snímkoch za sekundu prehrávajú plynulejšie a živšie. Novinka podporuje v súčasnosti najrýchlejší štandard WiFi 6 či HDMI 2.1.

Podrobnejšie info k novej Apple TV nájdete v tomto článku.

Smartfón vo fialovej

Menšou novinkou je aj nový farebný variant pre minuloročný iPhone. Jarné, fialové prevedenie je dostupné pre modely iPhone 12 a iPhone 12 mini. K čerstvému “náteru” pribudne aj zladený ochranný kryt.

Ktorá novinka vás zo včerajšej prezentácie zaujala najviac?

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.