Apple predstavil novú Apple TV 4K s WiFi 6 a HDMI 2.1

S novinkou prichádza aj redizajnovaný ovládač, po novom Siri Remote.

Apple TV 4K disponuje čipom A12 Bionic a ponúka výrazný posun v grafickom výkone, decodingu videa a spracovaní zvuku. Pomocou Siri Remote je ovládanie a navigácia v rámci Apple TV ešte jenoduchšia a intuitívnejšia.

Ovládač disponuje clickpadom, ktorý umožňuje navigáciu v piatich smeroch pre lepšiu presnosť a takisto podporuje známe swipe gestá. Pribudli tlačidlá pre vypínanie a zapínanie TV či stíšenie, čím by ovládač mohol byť sólistom na vašom stolíku.

Vďaka novému čipu podporuje Apple TV 4K vysoký frame rate HDRDolby Vision. Videá s dynamickou akciou sa pri 60 snímkoch za sekundu prehrávajú plynulejšie a živšie.

Pre vyváženie farieb je možné využiť senzory v iPhone za účelom porovnania vyváženia farebnosti s priemyselnými štandardmi a špecifikáciami, ktoré používajú filmári po celom svete.

Novinka podporuje v súčasnosti najrýchlejší štandard WiFi 6 či HDMI 2.1. Cenovo bude Apple TV 4K začínať na 179$, Apple TV HD so Siri Remote vyjde na 149$ a samostatný ovládač Siri Remote bude stáť 59$.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Tajomstvo úspechu slúchadiel AirPods

Keď Apple v roku 2016 predstavil prvé bezdrôtové slúchadlá AirPods, odprezentoval ich s veľkou skromnosťou a venoval im len 5 minút času na pódiu. Bolo to veľmi neobvyklé, pretože nové produkty boli zvyčajne sprevádzané veľkolepými prezentáciami a masívnou mediálnou kampaňou. Aj napriek tejto skromnosti sa malé biele slúchadlá stali fenoménom a jednými z najpredávanejších v histórii. Aké je ich tajomstvo úspechu?
pokračovanie článku

Apple po 10 rokoch zrušil vývoj vlastného auta

Písal sa rok 2014. Svetlo sveta uzreli prvé hodinky Apple Watch, svet si robil srandu z ľahko sa ohýbajúceho iPhone 6 Plus a na internete sa objavili informácie, že Apple vyvíja vlastné auto.