Apple chystá cenovo dostupnejšieho nástupcu Thunderbolt Display

Nový externý displej by tak mal rozšíriť ponuku značky po boku predávaného Pro Display XDR, ktorý patrí do high-end segmentu.

Thunderbolt Display, ktorý značka predstavila v roku 2011, bol v ponuke 5 rokov a jeho pôvodná cena bola 1000 dolárov. Očakávaná novinka, ktorá tento monitor od Apple nahradí, má podľa dostupných informácií ponúknuť nižší pomer jasu a kontrastu oproti drahšiemu Pro Display XDR. High-end displej sa aktuálne predáva od 5 449 €. Nový produkt bude orientovaný skôr na bežného spotrebiteľa.

Thunderbolt Display

Pro Display XDR

Detaily ako rozlíšenie, rozmery či ostatné špecifikácie zatiaľ k očakávanej novinke nepoznáme. Originálny Thunderbolt Display mal uhlopriečku 27-palcov a QHD rozlíšenie 2560 x 1440 pixelov, Pro Display XDR disponuje zase 32-palcovou obrazovkou s rozlíšením 6K. Podobne ako v prípade prognóz k chystanej aktualizácii iMacu, aj pri novom externom monitore sa očakávajú tenšie okraje displeja.

zdroj: Bloomberg

cover: Unsplash / Sabri Tuzcu

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *



Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vychází zcela nová aplikace SledovaniTV pro AppleTV

Uživatelé SledovaniTV, kteří využívají AppleTV, se mohou těšit na zbrusu novou aplikaci. Ta postupně nahradí tu stávající. Nová aplikace pro AppleTV přináší uživatelům této platformy nové funkce a celkově příjemnější a plynulejší zážitek ze služby.
Apple GPT
pokračovanie článku

Apple chystá drastický upgrade Siri, za všetko môže nečakaný úspech ChatGPT

Najväčšiu vlnu ošiaľu už má GPT za sebou, neznamená to však, že sa na technológiu zabudlo. Hoci drvivá väčšina ľudí si technológiu len vyskúšala, pokročilí boti typu ChatGPT sú dnes využívaní profesionálmi, napríklad programátormi na vyhľadávanie chýb v kóde alebo analytikmi na pomoc pri vyhľadávaní informácií v mori internetu.