Apka Počasie prinesie info o kvalite ovzdušia do ďalších lokalít

Chystaný update iOS 14.7 rozšíri dostupnosť funkcionality v rámci natívnej aplikácie pre iPhone.

Dostupnosť informácií o kvalite vzduchu (tzv. Air Quality Index, AQI) si všimli beta testeri iOS, ktorým sa na ich zariadení začal tento parameter zobrazovať. Podľa dostupných informácií ide aktuálne o používateľov z viacerých európskych krajín vrátane Holandska, Francúzska, Talianska či Španielska. Mimo Európu sa AQI objavil aj v Kanade.

Apple dostupnosť tejto funkcionality naposledy rozšíril pri vydaní iOS a iPadOS 14.3. Air Quality Index poskytuje výsledky meraní, ktoré krajiny po celom svete využívajú pre určenie miery znečistenia ovzdušia v mestských lokalitách.

Index má mierku od 0 po 500, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým horšia kvalita vzduchu. Nezdravá hodnota má rozpätie 151-200, veľmi nezdravá 201-300 a riziková je nad 300.

V rámci aplikácie Počasie sa nová informácia zobrazuje vo forme horizontálnej mierky s farebným indikátorom pod desaťdňovou predpoveďou. AQI sa takisto nachádza aj v apke Mapy a o informáciu o kvalite ovzdušia je možné požiadať aj Siri.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
WWDC 24
pokračovanie článku

Apple ohlásil WWDC 2024!

Ukazuje sa, že úniky spojené s informáciami zo sveta Applu majú niečo do seba. Nedošlo však k ohláseniu nových iPadov, ale tohtoročnej konferencie WWDC '24.
Gemini
pokračovanie článku

Kto prinesie vyspelú AI na iOS 18? Apple to nebude

Koncom minulého roka sa objavila správa, podľa ktorej Apple plánuje priniesť rozšírenú AI funkcionalitu na iPhone a ďalšie zariadenia. Výraznou premenou by si mala prejsť Siri, digitálna asistentka, ktorá už skôr zaostávala za konkurentmi, vo svete GPT je však ešte archaickejšia.