Apka Počasie prinesie info o kvalite ovzdušia do ďalších lokalít

Chystaný update iOS 14.7 rozšíri dostupnosť funkcionality v rámci natívnej aplikácie pre iPhone.

Dostupnosť informácií o kvalite vzduchu (tzv. Air Quality Index, AQI) si všimli beta testeri iOS, ktorým sa na ich zariadení začal tento parameter zobrazovať. Podľa dostupných informácií ide aktuálne o používateľov z viacerých európskych krajín vrátane Holandska, Francúzska, Talianska či Španielska. Mimo Európu sa AQI objavil aj v Kanade.

Apple dostupnosť tejto funkcionality naposledy rozšíril pri vydaní iOS a iPadOS 14.3. Air Quality Index poskytuje výsledky meraní, ktoré krajiny po celom svete využívajú pre určenie miery znečistenia ovzdušia v mestských lokalitách.

Index má mierku od 0 po 500, pričom platí, že čím vyššie číslo, tým horšia kvalita vzduchu. Nezdravá hodnota má rozpätie 151-200, veľmi nezdravá 201-300 a riziková je nad 300.

V rámci aplikácie Počasie sa nová informácia zobrazuje vo forme horizontálnej mierky s farebným indikátorom pod desaťdňovou predpoveďou. AQI sa takisto nachádza aj v apke Mapy a o informáciu o kvalite ovzdušia je možné požiadať aj Siri.

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel update iOS 14.7

Apple vydal aktualizáciu systému pre svoje mobilné zariadenia. Ide o v poradí siedmy väčší update súčasného iOS 14, ktorý značka uviedla v septembri minulého roku.
pokračovanie článku

Apple učí, ako fotiť lepšie fotografie s nočným režimom

Fotoaparát v iPhonoch 12 a 12 je skutočne výnimočný a pokiaľ sa niekto chce naučiť, ako využiť jeho plný potenciál, Apple mu s radosťou pomôže a ukáže aj nejaké tie triky. Vďaka nočnému režimu a možnostiam úprav, dokáže užívateľ vytvoriť dych berúce zábery, na nerozoznanie od profesionálneho vybavenia.