AirPods budú možno merať dychovú frekvenciu

Budúce generácie slúchadiel Apple môžu byť podľa nových výskumov využité aj týmto spôsobom.

Značke sa tak otvára potenciálne nový smer v oblasti monitorovania zdravotných funkcií. Výskumníci podľa nových zistení prišli na to, že slúchadlá dokážu zachytávať počuteľné nádychy a výdychy pomocou vstavených mikrofónov.

Atraktivita takéhoto riešenia spočíva v finančne efektívnom spôsobe monitorovania kondície a tým aj potenciálnych chorôb súvisiacich s dýchaním či srdcom.

Apple už v minulosti skúmal potenciál svojich bezdrôtových slúchadiel pri monitorovaní zdravotných funkcií používateľov. Jeden z patentov napríklad popisuje systém sledovania, ktorým je možné zaznamenávať rôzne fyziologické hodnoty ako teplotu, pulz či potenie. To všetko vďaka kontaktu s pokožkou nositeľa a s využitím zabudovaných senzorov pre pohyb.

Sledovanie dychovej frekvencie by sa už teraz malo objaviť s vydaním iOS 15 a bude dostupné pre Apple Watch.

zdroj: My Healthy Apple

komentár
  1. Uz sa len neposerte z tych AirPods. Ved je to nepohodlne ako svina – je to potrebne kazdu chvilu nabijat v blbej krabicke, a tu krabicku nabijat predtym. A ked vam to vypadne z usi niekde v plnom autobuse, pri bicyklovani v lese alebo pri prebehovani cez frekventovanu cestu, tak to je uz len zabava.
    Dratove sluchadka su uzivatelsky ovela pohodlnejsie.

    5
    2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.