AirPods budú možno merať dychovú frekvenciu

Budúce generácie slúchadiel Apple môžu byť podľa nových výskumov využité aj týmto spôsobom.

Značke sa tak otvára potenciálne nový smer v oblasti monitorovania zdravotných funkcií. Výskumníci podľa nových zistení prišli na to, že slúchadlá dokážu zachytávať počuteľné nádychy a výdychy pomocou vstavených mikrofónov.

Atraktivita takéhoto riešenia spočíva v finančne efektívnom spôsobe monitorovania kondície a tým aj potenciálnych chorôb súvisiacich s dýchaním či srdcom.

Apple už v minulosti skúmal potenciál svojich bezdrôtových slúchadiel pri monitorovaní zdravotných funkcií používateľov. Jeden z patentov napríklad popisuje systém sledovania, ktorým je možné zaznamenávať rôzne fyziologické hodnoty ako teplotu, pulz či potenie. To všetko vďaka kontaktu s pokožkou nositeľa a s využitím zabudovaných senzorov pre pohyb.

Sledovanie dychovej frekvencie by sa už teraz malo objaviť s vydaním iOS 15 a bude dostupné pre Apple Watch.

zdroj: My Healthy Apple

komentár
  1. Uz sa len neposerte z tych AirPods. Ved je to nepohodlne ako svina – je to potrebne kazdu chvilu nabijat v blbej krabicke, a tu krabicku nabijat predtym. A ked vam to vypadne z usi niekde v plnom autobuse, pri bicyklovani v lese alebo pri prebehovani cez frekventovanu cestu, tak to je uz len zabava.
    Dratove sluchadka su uzivatelsky ovela pohodlnejsie.

    5
    2
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť