Adobe vydal Photoshop a Premiere Elements 2022

Softvérový gigant uviedol dve nové verzie svojho softvéru.

Ide o programy zamerané na úpravu fotiek či videí orientované skôr na príležitostných hobby používateľov. Tým ponúkajú jednoduché nástroje za nižšiu cenu.

Photoshop Elements 2022 prichádza s funkciou, ktorá využíva Adobe Sensei a v praxi mení fotku na umelecky pôsobiaci vizuál. Túto premenu dokážete urobiť jedným kliknutím na spôsob efektu a následne doladiť. Novinkou sú aj pohyblivé overlay vrstvy ako vločky či iskry, ktoré je možné pridať do fotiek spolu s animáciou v MP4 formáte.

Guided Edits je funkcia, ktorá vás prevedie rôznymi úpravami, ktoré je možné vo fotkách vykonať. Tento prvok Adobe každoročne obmieňa, najnovšie sa venuje vylepšovaniu fotiek domácich miláčikov.

Vo Photohop Elements 2022 pribudli aj šablóny pre animované slideshow, automatické softvérové aktualizácie a nový dizajn s prehľadnejšou navigáciou či podpora prehrávania GIFov v organizéri.

Premiere Elements 2022 má po novom funkciu úpravy veľkosti videa pre sociálne siete s dôrazom na zachovanie podstatného diania v obraze. Aj tu sú k dispozícii spomínané Guided Edits – pre pridávanie animovaných overlay efektov, či úpravu tieňov a svetla vo videu. Aj softvér na úpravu videí má nový vzhľad, automatické aktualizácie, či nový slider pre úpravu miery kompresie.

Oba programy sú k dispozícii za 99,60 € jednotlivo alebo za 150 € ako balík.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.