5 tipov a trikov pre iPhone

Zdá sa, že pre iPhony existujú nekonečné zoznamy tipov a trikov, ktoré je možné objaviť. Prinášame sumár niekoľko menších tipov, ktoré možno nepoznáte a môžu sa vám zísť.

Pretože sú smartfóny od Apple tak bohaté na funkcie, je takmer nemožné udržať s nimi krok a zapamätať si všetko, čoho sú schopné. Tu je niekoľko tipov, o ktorých ste možno nevedeli:

Skontrolujte si záruku iPhonu

V aplikácií Nastavenia prejdite do sekcie Všeobecné / Informácie a následne na Limited Warranty (resp. Coverage Expired, ak vám záruka vypršala). V tejto časti zistíte, kedy vám končia záruky na vaše zariadenie.

Použite Apple Watch ako displej kamery a vzdialenú spúšť

Po otvorení aplikácie Remote Camera na Apple Watch sa automaticky otvorí aj aplikácia Fotoaparát na iPhone, pričom hodinky v tomto prípade slúžia ako vzdialený displej pre túto aplikáciu a aj ako vzdialenú spúšť. Dá sa pomocou nej fotiť prednou alebo zadnou kamerou, nastaviť spúšť a pritom vidíte, čo iPhone zachytáva. Ak sa teda chcete odfotiť iPhonom na diaľku a použiť zadnú kameru, je táto aplikácia ideálna.

Auto-plánovanie režimu slabej batérie

Vďaka aplikácií Skratky je možné automaticky spustiť režim slabej batérie pri špecifickom percente batérie. Prejdeme do aplikácie Skratky / Zistiť stav batérie (zvolíme si percentá) / Nastaviť režim slabej batérie (vypneme možnosť spýtať sa). Keď sa od teraz dostane váš iPhone po vami zvolené percentá batérie, automaticky spustí režim slabej batérie.

Rozpoznávanie skladieb

Ak chcete vedieť, čo za skladbu práve počúvate, stačí sa opýtať Siri. Ale ak chcete vedieť, aká skladba hrá z vášho zariadenia alebo v okolí, je k dispozícií Shazam Music Recognition, ktorý je možný pridať do Ovládacieho centra zariadenia.

AirDrop do rôznych zariadení

Funkcia AirDrop dokáže veľmi rýchlo preniesť súbory medzi dvoma Apple zariadeniami. A to je presne ten problém. Iba medzi Apple zariadeniami. Služba Snapdrop.net umožňuje “AirDrop-núť” súbory medzi Apple zariadením a Androidom či PC. Nejedná sa o funkciu priamo od Apple, ale svojmu účelu určite poslúži.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť