Zoom pre iOS už nebude posielať dáta Facebooku

Vývojári obľúbenej apky pre videohovory sa rozhodli eliminovať kontroverznú funkcionalitu.

Aplikácia, ktorú vo veľkej miere využívajú ľudia pracujúci na diaľku (alebo aktuálne z domu), v minulosti posielala údaje Facebooku. Bez toho, aby o tom informovala používateľov. Zoom sa preto najnovším updatom zbavil SDK, ktorý tento transfer informácií z apky pre Facebook realizoval. O aký typ dát išlo?

Softvér poskytoval Facebooku info o tom, keď človek aplikáciu otvoril, jeho časové pásmo, mesto a informácie o zariadení, ktoré využíva. V informáciách o súkromí v rámci apky však nebolo jasné, že takéto dáta putujú cez Zoom do Facebooku.

Zoom sa už vyjadril v zmysle, že o odosielaní nepotrebných dát cez Facebook SDK nevedel. Nešlo síce o zdieľanie osobných údajov, avšak vývojári sa funkcionalitu rozhodli odstrániť a nahradiť inou, ktorá stále zabezpečí login cez Facebook ale bez zdieľania dát.

Využívate aplikáciu Zoom?

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.