Zbohom Butterfly, nebudeš chýbať

Apple klávesnica s takzvaným motýlikovým mechanizmom sa definitívne lúči.

Spoľahlivá mágia

Po nespočetných sťažnostiach, frustrácii zo “zaseknutých” či nereagujúcich kláves, bezplatných opravách a dokonca oficiálnom ospravedlnení z Cupertina, je to konečne tu. Apple sa s konečnou platnosťou rozhodol aktualizovať celú produktovú radu svojich laptopov bez tejto problematickej klávesnice.

Nedávno predstavený MacBook Pro 13 disponuje rovnakou Magic Keyboard ako jeho väčší súrodenec s 16 palcovým displejom. Kruh sa tak uzavrel a Apple aktuálne nemá v ponuke žiaden MacBook – či už Pro alebo Air – s butterfly klávesnicou. Dúfajme, že už navždy.

V prípade refurbished modelov však treba mať oči na stopkách, pretože množstvo týchto renovovaných kúskov môže ukrývať nepríjemné prekvapenie v podobe nespoľahlivej klávesnice.

Ktoré modely sú vybavené Magic Keyboard

 • 16 palcový MacBook Pro z roku 2019
 • 13 palcový MacBook Pro z roku 2020
 • MacBook Air z roku 2020

zdroj: MacRumors, iFixit

komentárov
  1. súhlasím, veľmi dobre sa na nej píše… pri externej by som sa popozeral po Keychron s hnedými spínačmi

   0
   0
   1. keychron mi pride skor imageovy ako uzitocny, ono je fajn mat nizke klavesy, ja pouzivam klasicku applacku bezdrotovu a ta je prakticka a ma aj vydrz velku

    0
    0
   1. Problem nastal ked sa nejaka klavesa pokazila, oprava sa dala riesit narocnou a drahou opravou. Bol na to vymenny program, ale nemuseli vam to uznat.

    0
    0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.