YouTube TV končí s App Store predplatným

Video platforma rozposlala emaily svojim YouTube TV predplatiteľom, ktorý majú službu aktivovanú cez App Store. Kedy a prečo táto forma subskripcie skončí?

Podľa oficiálneho infa od YouTube sa predplatne prostredníctvom App Store skončí 13. marca 2020. Od tohto dátumu nebude YouTube TV prijímať platby cez nákupy v apky. Predplatitelia budú mať naďalej prístup k YouTube TV obsahu na Apple zariadeniach. Predplatné vo forme in-app purchase bude automaticky zrušené po 13. marci.

Dôvody, prečo sa YouTube rozhodol App Store predplatné škrtnúť, nie sú známe. Jednou možnosťou je, že Apple si z mesačných poplatkov berie províziu a YouTube sa práve tomu teraz bude môcť vyhnúť.

Aký podiel si kalifornská spoločnosť ukrajuje? Pri predplatnom počas prvých 12 mesiacov je Apple podiel 30%. Ak sa predplatiteľ rozhodne aj po roku ostať, mesačne si Apple vezme 15%. Viacerí vývojári sa už v minulosti na Apple provízie sťažovali. Riešili to aj vyššími cenami predplatného alebo sa – podobne ako YouTube – rozhodli túto formu predplatného neponúkať vôbec.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť