YouTube apka pre Apple TV spúšťa podporu 4K

Nový tvOS 14 okrem iného priniesol aj možnosť prehrávania YouTube videa vo vysokom rozlíšení. Funkcionalita však nebola od prvého momentu dostupná na strane vývojárov. To sa teraz mení.

Používatelia s novým tvOS hlásia, že YouTube aplikácia pre Apple TV konečne umožňuje prehrávanie 4K videa. Dostupnosť sa podľa informácií vzťahuje na tvOS 14, 14.0.1 a 14.0.2.

4K možnosť pri výbere kvality videa nie je zatiaľ dostupná plošna a bude pravdepodobne sprístupňovaná postupne. Niektorí z používateľov, ktorí nové nastavenie testovali si všimli určité obmedzenia – napríklad 30 snímkov za sekundu.

YouTube sa ešte v septembri vyjadril, že podpora 4K videa pre Apple TV 4K bude dostupná čoskoro. Ostáva teda dúfať, že to tak naozaj bude.

zdroj: MacRumorsČlánky, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?