WWDC20: Apple predstavil tvOS 14

I keď noviniek určite nie je toľko ako pri iOS, či macOS, tvOS disponuje dvoma zaujímavými novinkami, ktoré sa oplatí spomenúť.

  • Užívatelia Apple TV môžu odteraz pristupovať ku HomeKit video kamerám a ďalšiemu príslušenstvu pomocou Siri alebo Ovládacieho centra. Po novom dostanú užívatelia notifikáciu na obrazovke Apple TV, pokiaľ niekto zazvoní na zvonček s okamžitým, živým prenosom kto zvonil.
  • tvOS 14 rozširuje možnosti viacerých užívateľov aby bolo možné pridať aj funkciu Apple Arcade a ďalšie hry, aby si tak každý užívateľ vychutnal svoju hru presne tam kde naposledy prestal. Pomocou Ovládacieho centra môžu užívatelia jednoducho zmeniť profil, svoj postup v hre, rebríčky a priateľov.
  • HomePod v rámci integrácie HomeKitu, ak sú pripojené inteligentné kamery, vie Siri pomocou detekcie tváre oznámiť, kto stojí pred dverami.
  • tvOS 14 dostane podporu pre Xbox Elite Wireless Controller Series 2 a Xbox Adaptive Controller (Xbox Adaptive Controller je určený pre hendikepovaných hráčov)

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dovidenia, iPhone mini!

Už dnes večer sa dočkáme ohlásenia novej série Apple telefónov na čele s iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max. Novú fantastickú štvorku uzatvoria dva modely iPhone 15 a iPhone 15 Plus, ktorý bude už druhý rok po sebe predstavovať väčšiu verziu základného modelu.
pokračovanie článku

Sú toto wallpapery iPhone 15 Pro?

Tak sa zdá, že úniky sú čím ďalej tým detailnejšie. Na sociálnej sieti Weibo sa totiž objavili rendery iPhone 15 Pro a iPhone 15 Pro Max, ktoré so sebou prinášajú jednu špecialitu: pohľad na wallpaper nových mobilov.