WWDC20: Apple predstavil tvOS 14

I keď noviniek určite nie je toľko ako pri iOS, či macOS, tvOS disponuje dvoma zaujímavými novinkami, ktoré sa oplatí spomenúť.

  • Užívatelia Apple TV môžu odteraz pristupovať ku HomeKit video kamerám a ďalšiemu príslušenstvu pomocou Siri alebo Ovládacieho centra. Po novom dostanú užívatelia notifikáciu na obrazovke Apple TV, pokiaľ niekto zazvoní na zvonček s okamžitým, živým prenosom kto zvonil.
  • tvOS 14 rozširuje možnosti viacerých užívateľov aby bolo možné pridať aj funkciu Apple Arcade a ďalšie hry, aby si tak každý užívateľ vychutnal svoju hru presne tam kde naposledy prestal. Pomocou Ovládacieho centra môžu užívatelia jednoducho zmeniť profil, svoj postup v hre, rebríčky a priateľov.
  • HomePod v rámci integrácie HomeKitu, ak sú pripojené inteligentné kamery, vie Siri pomocou detekcie tváre oznámiť, kto stojí pred dverami.
  • tvOS 14 dostane podporu pre Xbox Elite Wireless Controller Series 2 a Xbox Adaptive Controller (Xbox Adaptive Controller je určený pre hendikepovaných hráčov)

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?