WWDC20: Apple predstavil tvOS 14

I keď noviniek určite nie je toľko ako pri iOS, či macOS, tvOS disponuje dvoma zaujímavými novinkami, ktoré sa oplatí spomenúť.

  • Užívatelia Apple TV môžu odteraz pristupovať ku HomeKit video kamerám a ďalšiemu príslušenstvu pomocou Siri alebo Ovládacieho centra. Po novom dostanú užívatelia notifikáciu na obrazovke Apple TV, pokiaľ niekto zazvoní na zvonček s okamžitým, živým prenosom kto zvonil.
  • tvOS 14 rozširuje možnosti viacerých užívateľov aby bolo možné pridať aj funkciu Apple Arcade a ďalšie hry, aby si tak každý užívateľ vychutnal svoju hru presne tam kde naposledy prestal. Pomocou Ovládacieho centra môžu užívatelia jednoducho zmeniť profil, svoj postup v hre, rebríčky a priateľov.
  • HomePod v rámci integrácie HomeKitu, ak sú pripojené inteligentné kamery, vie Siri pomocou detekcie tváre oznámiť, kto stojí pred dverami.
  • tvOS 14 dostane podporu pre Xbox Elite Wireless Controller Series 2 a Xbox Adaptive Controller (Xbox Adaptive Controller je určený pre hendikepovaných hráčov)

 Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aké hry podporujú Apple M1?

M1 Pro a M1 Max svojím výkonom určite ohúria. Ako sa ale správajú nové čipy z dielne Apple pri hrách? Tie sú, takisto ako iné komplexné programy náročné na hardvér, aj keď trocha iným spôsobom. Ako si nové čipy M1 dokážu poradiť s hrami a aké výkony dosahujú pri viacerých AAA herných tituloch?