Vyšla nová public beta pre macOS Big Sur

V poradí štvrtá beta pre verejnosť vychádza tesne po ôsmej betaverzii pre vývojárov.

Apple predstavil nový macOS ešte v lete na júnovej WWDC. Update sľubuje jednu z najväčších premien systému za posledné roky, vďaka ktorej by sa Mac platforma mala dizajnom a niektorými funkciami viac priblížiť iOS.

Veľké zmeny si určite všimnete napríklad v Safari, kde si môžete nastaviť vlastnú úvodnú stránku s vašimi obľúbenými webmi a pozadím. Taby v hornej časti prehliadača po umiestnení kurzora na niektorý z tabov sa zobrazujú náhľad danej webstránky. Webový prehliadač Apple nedávno vydal ako samostatný update. Podrobne sme o ňom napísali TU.

Podobne ako pri iOS 14 máte ak dispozícii nový Privacy Report, ktorý vám ukáže, ktoré trackery pre vás browser zablokoval.

Ako sme spomínali v úvode, update pre Apple počítače sa v mnohom inšpiruje iOS. Dôkazom sú okrem iného aj Správy, ktoré umožnia posielanie efektov – pribudnú aj možnosti ako pripnuté konverzácie či priame odpovede na správy, ktoré si už môžeme užívať v čerstvo vydanom iOS 14 (kompletný report nového systému čítajte TU).

Nový macOS sľubuje aj rýchlejšie aktualizácie, ktoré budú prebiehať na pozadí. Big Sur má takisto priniesť lepší prehľad o tom, ktoré informácie jednotlivé aplikácie zbierajú.

Na akom Macu Big Sur spustíte

Chcete nový macOS testovať?

Postup ako na to nájdete v našom samostatnom článku.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.