Vyšiel update Photoshopu pre iPad. Čo nové môžete čakať?

Vylepšené úpravy farebnosti a tonality cez nedeštruktívne nástroje aj precíznejšia Apple Pencil.

Nedeštruktívne editovanie

Najväčšou novinkou v prípade Photoshopu je konečne sprístupnená funkcia Curves. Možnosť nedeštruktívnych úprav cez krivky predstavuje jednu z kľúčových funkcií apky a používatelia si ju pýtali aj pre tabletovú verziu Photoshopu.

Nová funkcia umožňuje úpravy farieb a tonality nedeštruktívnym spôsobom. Rozhranie Curves bude podľa Adobe podobné desktop verzii programu. Zatiaľ však bez možnosti zadávať číselné hodnoty a kvapkadla. Tie sľubujú vývojári doplniť v ďalšom update.

Vyladená ceruzka

Ďalšou novinkou pre PS na iPade je vyladená citlivosť na prítlak pri používaní Apple Pencil. Tú Adobe ladilo na základe spätnej väzby používateľov, ktorí sa sťažovali, že musia príliš tlačiť, aby ťah štetca program vykonal. Práca s Apple ceruzkou by tak mala byť o niečo precíznejšia a používatelia si jej reakcie budú môcť nastaviť podľa svojich preferencií.

zdroj: Adobe

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.