Vyšiel macOS Big Sur – podľa Apple najväčší update od Mac OS X

Nová verzia operačného systému pre Apple počítače je vonku.

macOS, ktorý mal premiéru na letnej konferencii WWDC, má desktop viac priblížiť iOS, čo je vidno už na jeho vzhľade či prekopaných funkciách.

Nové Ovládacie centrum ponúka ovládanie pre Bluetooth, Wi-Fi či AirDrop, Nerušiť, Dark mode, podsvietenie klávesnice, hlasitosť a ďalšie.

Zmenou prešlo aj Centrum upozornení. Po novom sú notifikácie radené podľa aplikácie a novinkou sú aj widgety inšpirované iOS, dostupné v troch veľkostiach.

Súčasťou updatu je aj Safari, ktoré má byť rýchlejšie a šetrnejšie pre spotrebu energie. Webový prehliadač Apple vydal už dávnejšie ako samostatný update.

Big Sur prináša novú paletu systémových zvukov a vracia sa aj ikonický zvuk pri spustení. Nový systém má podľa vyjadrení Apple na jeho nedávnom evente One more thing úzko spolupracovať s novou generáciou čipov, ktorú odštartoval M1. Prvý z Apple Silicon čipov je prítomný v trojici nových Macov – MacBooku Pro a Air či kompaktnom Mac mini.

Chystáte sa aktualizovať?

 

zdroj: Apple

 

komentárov
  1. U mna podobne, najskor “Failed to set object of class: __NSCFString for key: LastRecommendedMajorOSBundleIdentifier with error: Error Domain=SUPreferenceManagerErrorDomain Code=1 “(null)”,
   a potom “Install failed with error: Installation failed”.

   1
   0
 1. Najväčší update? Áno, ale jedine veľkosťou. Podľa Apple sú kľúčovými a najdôležitejšími vlastnosťami (podľa ich oficiálnej stránky) updatovaný menu bar, plávajúci panel, nové ikony, “ľahší” vzhľad okien, nový vzhľad tabuliek, nové zvuky, nové symboly. Teda v podstate iba zmena dizajnu.Rýchlosť, spoľahlivosť, bezpečnosť, nejaká nová zásadná funkcionalita, to sú samé zbytočnosti. Majú nás za úplných debilov.

  3
  1
  1. Vzhledem k tomu, že na M1 procesorech pojedou apky z iPADu nativně, tak hodně změn bude pod pokličkou. Postupně nastane to, že Apple přejde z OSX na iOS na všech zařízeních a tato aktualizace pro to konečně poskytuje přechodovou matrici.

   0
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť