V čerstvej bete Big Sur sa spomínajú nové Macy

Doteraz nepredstavené modely si v databázach, ktoré slúžia na identifikáciu modelov v systéme, všimol HarckerTech. 

Čerstvé prírastky

V zoznamoch sa nachádzajú položky MacHardwareTypes-2020f.bundle, MacHardwareTypes-2020g.bundleMacHardwareTypes-2020h.bundle, ktoré v predchádzajúcich verziách prítomné neboli.

9to5Mac uviedol, že MacHardwareTypes-2019f.bundleMacHardwareTypes-2020d.bundle sa viažu k 16-palcovým modelom MacBooku Pro (konkrétne model 2019 a aktualizovaný model z júna 2020 s high-end grafikou). Ostatné záznamy sa týkajú  tohtoročného MacBooku Air, iMacu a ďalších MacBook Pro modelov.

Event čoskoro?

Záznamy, ktoré v databáze teraz pribudli, sú ďalším dôkazom, že Apple pracuje na nových Macoch a možnosť, že sa ich dočkáme ešte do konca nasledujúceho mesiaca je tak o čosi reálnejšia.

Veľkú mieru zvedavosti priťahuje očakávaný ARM Mac s procesorom Apple Silicon, ktorého vývoj Apple oznámil ešte v lete na konferencii WWDC. To, o ktorý model presne pôjde nie je zatiaľ jasné a názory odborníkov sa rozchádzajú. Môže ísť o nový MacBook Pro, Air či oživenie 12-palcového MacBooku. Z hry však nie je ani nový model iMacu s 24-palcovou uhlopriečkou.

Možný termín eventu je podľa niektorých prognóz 17. november. Ak by sa predpoveď ukázala spoľahlivou, oznámenie prezentácie by malo prísť počas nadchádzajúcich týždňov.

zdroj: MacRumors, HarckerTech

komentáre
  1. Tak toto mi pride opat ako iphone 12… Vsetci chcete usb-c uz od cias ip11? Dobre, berieme to na vedomie ale nedostanete ho. Pockajte si…

   To iste novy mbp 16… Chcete ho s armom? Nie nedostanete ho, pockajte si…

   Za mna velmi zla politika. Keby apple nemal ios a mac os tak od nich nekupim nic. SW maju ale namakany co sa tyka funkcnosti a pouzitelnosti. O tom niet pochyb.

   0
   0
   1. Software bol namakaný… Posledné roky je to s každou verziu horšie a horšie, každá verzia je funkčne a designovo horšia ako tá predchádzajúca.

    1
    0
    1. Tak to sa priznam ze si ma teraz zaskocil. Lebo ja mam este stale early 2011 mbp 15 a po vymene ssd, ram a prepastovani funguje dodnes pefektne na moju pracu. Len ta bateria a faktor prenasania mu neprospievaju… Tak teraz neviem co si o tom mysliet :-D

     1
     0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť