Unreal Engine 5 už na budúci rok – aj s podporou pre Mac a iOS!

Nový herný engine od Epic Games bol predstavený. Máme pre vás videá, ktoré prezentujú jeho možnosti.

Engine sa v novej verzii sústredí na fotorealistické spracovanie virtuálneho prostredia. Okrem podpory pre konzoly súčasnej generácie aj tie next-gen, bude kompatibilný s PC, Macom či mobilnými platformami ako iOSAndroid.

Autori menovite spomenuli dve nové technológie, na ktorých Unreal Engine 5 do veľkej miery stojí. Prvou je Nanite – virtualizovaná geometria pre import textúr vo filmovej kvalite priamo do enginu. Lumen je zase systém dynamického globálneho nasvietenia, ktorý je navrhnutý tak, aby reagoval na zmeny scény a svetla. Výsledkom majú byť tiene a vykresľovanie pohyblivých zdrojov svetla, ktoré budú pôsobiť viac realisticky.

 

zdroj: Epic Games

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.