Takto by mohli vyzerať widgety v iOS 14

O príchode widgetov na domovskú obrazovku sme informovali nedávno. Pozrite si koncept, ktorý prichádza s návrhom ich vzhľadu.

Autor konceptu Parker Ortolani v rámci svojho dizajnu prináša pohľad na možnú podobu novej funkcie iOS. SpringKit, ktorý Parker vytvoril, má slúžiť ako framework pre vývojárov pri tvorbe widgetov na domovskej obrazovke iPhonu. Developeri by mali na výber z troch typov widgetu pre apku:

  • klasickú ikonku
  • tzv. live ikonku, ktorá by zobrazovala údaje či obsahovala tlačidlá
  • plnohodnotný widget

V praxi by napríklad natívna aplikácia Počasie mohla byť na domovskej obrazovke prítomná vo forme live ikonky, ktorá by obsahovala aj krátke info o počasí. Widgety v novom iOS 14 by malo byť po novom možné voľne presúvať po obrazovke podľa preferencie používateľa.

Čo hovoríte na takúto možnosť?

zdroj: 9to5Mac, Parker Ortolani

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Gmail, Netflix, LinkedIn: Unikli 3 miliardy užívateľských údajov

Gmail, Netflix či LinkedIn. Jeden z najväčších kyberútokov súčasnosti si so sebou odniesol citlivé údaje takmer 3 miliárd prihlasovacích emailov a hesiel. Užívateľom sa odporúča okamžitá zmena hesla, prípadne zapnutie ďalších bezpečnostných prvkov, ako je napríklad dvojzložkové overenie (2FA).
pokračovanie článku

Koniec iPhone 12 mini na dohľad?

Nová analýza od J. P. Morgan očakáva, že Apple môže čoskoro zastaviť výrobu najmenšieho modelu z poslednej generácie svojho smartfónu. Dôvod príliš neprekvapí.
pokračovanie článku

Vyšiel watchOS 7.3

Okrem aktualizácií iOS a iPadOS Apple vydal aj novú verziu systému pre smart hodinky.