Spotify má dvojnásobok predplatiteľov v porovnaní s Apple Music

Počet platiacich používateľov streamovacej služby medziročne narástol o takmer 30 percent.

Premium účet má aktivovaný až 124 miliónov ľudí. Pre porovnanie – v prípade Apple Music je to 60 miliónov. Pri úspechoch streamingového giganta netreba však zabúdať ani na určitý objem zákazníkov, ktorý využívajú akciové predplatné. To znamená, že síce patria k Premium časti poslucháčov, no za svoj účet platia buď nižšiu alebo žiadnu sumu – práve vďaka špeciálnym ponukám, ktoré Spotify hojne využíva.

Ďalšim z kľúčových faktorov úspechu Spotify sú podcasty. Práve na hovorené slovo sa spoločnosť v poslednom roku výrazne zamerala a zdá sa, že v tomto smere bude pokračovať aj naďalej. Dôkazom je akvizícia ďalšej menšej spoločnosti, ktorá podcasty produkuje. Apple stále zostáva veľkým hráčom, pokiaľ ide o podcasty, no zatiaľ z nich priamo neprofituje. Nemá ani podiel z reklám, ktoré v rámci epizód odznejú.

zdroj: Spotify

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.