Spotify bude mať vlastný widget

Jedna z najväčších noviniek v iOS 14 sú widgety na domovskej obrazovke, ktoré poskytujú informácie z aplikácií priamo na ploche vo forme malých okienok medzi aplikáciami. Tieto widgety sa môžu umiestniť takmer kdekoľvek na ploche pričom majú rôzne veľkosti 1×1 alebo najviac 3×3. 

Mnohé aplikácie tretích strán taktiež vytvorili svoje widgety pre iOS 14 a Spotify, podľa najnovších informácií nebude výnimkou. Jeho oficiálny widget sa objavil v TestFlight beta verzii.

Widget je zatiaľ dostupný v malej a strednej veľkosti a má zobrazovať obal naposledy prehraného skladateľa, skladby alebo albumu.

Nanešťastie widget nebude obsahovať ovládacie prvky ako je prehrať/pozastaviť, ďalšia/predchádzajúca skladba, nakoľko Apple nastavil widgety tak, aby zobrazovali iba “read-only” informácie. Ovládacie prvky nie sú povolené zrejme kvôli úspore batérie.

Namiesto toho obsahujú obidva widgety text “Listen to Music and Podcasts”, pričom kliknutie na widgety otvorí priamo aplikáciu Spotify.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

YouTube opäť sprístupnil funkciu Obraz v obraze (+ návod)

Možnosť sledovať videá v zmenšenom náhľade paralelne s inou činnosťou na vašom zariadení bola jednou z noviniek nového iOS. YouTube však funkciu limitoval Premium účtom. Našťastie to už neplatí a my prinášame postup ako sledovať videá z YouTube v tomto režime.