Slack prichádza s veľkým updatom. Lepšia navigácia a prispôsobenie

Komunikačný nástroj ponúka v aktualizácii zaujímavé zmeny a nové funkcie. 

Apka sa od svojho uvedenia dobre etablovala v mnohých firmách rôznej veľkosti, ktoré ju dnes využívajú ako kolaboratívny a komunikačný štandard. Čo nové teda Slack prináša?

Kľúčové novinky v skratke

 • Navigácia v rámci kanálov a vyhľadávanie pomocou novej lišty.
 • Dôležité konverzácie ale aj prílohy a aplikácie – to všetko po novom nájdete hneď hore v rámci bočného panelu.
 • Vhod príde aj nové tlačidlo Compose, ktorým začnete písať správu, nech už sa v Slacku nachádzate kdekoľvek.
 • Kanály, správy aj apky si teraz viete zoradiť a zoskupiť v rozbaliteľných sekciách.

Všetky spomínané novinky majú spoločnú jednu vec – ešte viac zjednodušiť prácu s nástrojom. Pozrime sa teraz na ne podrobnejšie.

Nová navigačná lišta

Po nainštalovaní aktualizácie bude tento prvok asi prvé, čo si všimnete. Vďaka nemu je možné rýchlejšie vyhľadávať aj prepínať medzi nedávnymi konverzáciami.

To podstatné vľavo hore

Bočný panel teraz v hornej časti obsahuje všetky dôležité informácie. Reakcie na správy, zmienky o vás, súbory, ľudia aj apky sú hneď poruke.

Compose

Nové tlačidlo nájdete hneď hore pri názve vášho workspace. Užitočné napríklad, keď potrebujete začať písať koncept správy, ale ešte neviete komu, resp. do akého kanála ju budete posielať.

Prispôsobiteľné prostredie

Kanály, kanály, kanály. Často pribúdajú s tým, ako Slack využívate. Nie všetky však našvtevujete rovnako často. Preto, ak máte platený účet, môžete si svoj bočný panel prehľadne zoradiť a vytriediť tak, aby to vyhovovalo vám.

Nástroje poruke

Integrácie rôznych pracovných nástrojov do Slacku je po novom ešte jednoduchšia. Nemusíte už prepínať medzi jednotlivými oknami či tabmi. Stačí kliknúť na skratku, ktorá má podobu blesku. Postupne by sme sa mali dočkať aj ďalších integrovaných apiek, s ktorými bude možné týmto spôsobom pracovať.

Aktualizácia pre desktop a web aplikáciu by sa mala šíriť postupne počas marca a začiatkom apríla. Noví užívatelia dostanú nový vzhľad ako prvi. Vývojári zároveň sľubujú, že update mobilnej apky bude nasledovať v dohľadnej dobe.

Využívate Slack? Čo je pre vás zásadná novinka v rámci najnovšej verzie?

zdroj: Slack

komentáre
 1. V akej verzii su tieto zmeny? Updatol som na veriu 4.4 a mam povodny layout bez horneho baru s vyhladavnim a podobne …

  0
  0
  1. Aktualizácia by mala nabiehať postupne počas marca a začiatkom apríla na desktopových verziách a web aplikácii. Noví užívatelia dostanú nový vzhľad ako prvi.

   0
   0
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *Články, ktoré by sa vám mohli páčiť