Rýchlejšia 5G má byť výsadou iPhonu Pro

5G, ktoré Apple chystá ako súčasť blížiacej sa aktualizácie svojich smartfónov má ponúknuť dvojicu štandardov. Ten výkonnejší údajne značka ponúkne iba v high-end verzii iPhonu.

Sub-6Ghz a mmWave. To sú dva varianty 5G technológie. Prvá menovaná predstavuje pomalšie no zato rozšírenejšie riešenie, kým mmWave je jednotkou v rýchlosti.

Podľa najnovších informácií má byť mmWave implementovaná iba v iPhone 12 Pro. Portál Fast Company je dokonca presvedčený, že rýchlejšie 5G uvidíme iba v najdrahšom iPhone 12 Pro Max s 6,7 palcovým displejom. Dôvod má byť celkom prozaický – anténa, ktorá dokáže ponúknuť mmWave, sa zmestí iba do najväčšieho z nových iPhonov.

Tam však úzka špecifikácia mmWave nekončí. Technológia má byť údajne prítomná iba v zariadeniach určených pre trhy ako USA, Kórea či Japonsko, kde je mmWave infraštruktúra dostatočná.

mmWave predstavuje v súčasnosti najrýchlejší štandard v 5G. Dokáže ponúknuť rýchlosť až do 1Gb/s. Kvôli vlnám s krátkym dosahom sa však hodí primárne pre husto osídlené mestské oblasti. Sub-6Ghz oproti tomu predstavuje rozšírenejšiu alternatívu, ktorá je vhodná aj pre vidiecke regióny.

zdroj: Fast Company

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?