Predaje MacBooku stúpli v poslednom kvartáli o pätinu

Oproti minulému roku zaznamenal segment laptopov Apple dvadsaťpercentný nárast.

Hlavným faktorom je zvýšený dopyt po nástrojoch pre prácu z domu. Dodávatelia komponentov pre MacBooky hlásia rekordný objem objednávok.

Dvojciferný rast v treťom štvrťroku priniesol značke 7 miliárd dolárov. Ak sa obzrieme do nedávnej minulosti, Apple tento rok v marci predstavil nový MacBook Air a o dve mesiace neskôr aj aktualizovaný MacBook Pro s 13 palcovou obrazovkou.

Spomínaný dodávatelia panelov z Taiwanu sú tí istí, ktorí majú na starosti komponenty pre iPhony – minulé aj pre najbližší update v podobe iPhonu 12. Práve výrazne vysoký dopyt môže prispieť k očakávanému posunu v termínoch. Nový iPhonu tento rok dorazí neskôr ako je bežné – potvrdil to aj samotný Apple.

iPhone 12 modely tak môžeme očakávať niekedy v októbri.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.