Prečo Instagram nemá iPad apku?

Napriek tomu, že platforma pridáva množstvo iných funkcií a doplnkov, jedna zásadná vec mnohým používateľom stále chýba.

Priority Instagramu

Podľa CEO Instagramu Adama Mosseriho je hlavným dôvodom, pre ktorý Instagram ponúka iba iPhone apku, je nedostatok zdrojov na paralelný vývoj pre dve platformy. Sociálna sieť má podľa jeho slov veľa práce, ktorá má väčšiu prioritu ako iPad apka. Aktuálne im to nepríde ako tá naj vec, do ktorej sa pustiť.

Ako trefne poznamenal Chris WelchThe Verge, iPad je vonku desať rokov. Tak možno, keď bude oslavovať dvadsiatku?

Koncept: Parker Ortolani

Improvizované riešenia

Zatiaľ Instagram priniesol funkciu správ na svoju desktop verziu, čo sieť označila za dôležitú pomoc pre používateľov pri vzájomnom kontaktovaní.

Samozrejme, ako už býva zvykom, kde chýba oficiálne riešenie, objavia sa náhrady suplované treťou stranou. Existovalo viacero apiek pre iPad, avšak Instagram zmenou svojho API tieto alternatívy eliminoval. Bez toho, aby prišiel s vlastným produktom.

Jednou možnosťou, ako mať Instagram na iPade je využiť webovú verziu a pridať si ju na domovskú obrazovku. To však pochopiteľne nie je to isté ako plnohodnotná iPad apka.

A čo vy? Chýba vám takáto aplikácia? Využívate aj webové rozhranie Instagramu?

zdroj: 9to5Mac

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Koncept: budúca podoba výrezu v displeji iPhonu

Tohtoročný modelový rad Apple smartfónu by mal podľa očakávaní priniesť aj o niečo menší výrez v prednej časti zariadenia. Pozrite sa však na koncept, ktorý sa na vec pozerá z úplne inej perspektívy.