Nový prírastok na Arcade kombinuje Monument Valley s Legom

Builder’s Journey je kombináciou puzzle a adventúry a hráčom ponúkne príbeh rodiča a dieťaťa, ktorý preskúmavajú záhadný svet.

Herné úrovne sú do veľkej miery tvorené spomínaným legom a pripomínajú diorámy. Každý level sa vďaka kompaktnej rozlohe vojde na jednu obrazovku. Môžete ich však rotovať, aby ste si ho mohli prezrieť z rôznych uhlov.

Väčšinou je vašou úlohou úspešne previesť ústrednú dvojicu z jedného konca úrovne na druhý alebo ich znovu dostať na rovnaké miesto. Namiesto nezáživného vodenia postáv po leveloch však ovplyvňujete prostredie okolo nich a staviate pre nich bezpečnú trasu. Úrovne sú už klasicky stále náročnejšie a je potrebné riešiť čoraz viac komplexné hádanky.

Titul je originálom z dielne Lego – tentoraz vytvorený novým interným tímom Light Brick. Je teda možné, že sa aj v budúcnosti dočkáme ďalších podobných hier, ktoré pôjdu odišným smerom ako mainstream tituly s Lego tematikou, ktoré vychádzajú napríklad zo známych filmov (Star Wars či Harry Potter).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?