Premiéra vo viacerých aspektoch

Naznačujú to propagačné materiály v retailoch. Apple už na evente oznámil, že tablet chce dostať do obehu v októbri, je teda jasné, že je jeho uvedenie na spadnutie.

Zariadenie inšpirované iPadom Pro s takmer bezokrajovou 10,9 ” obrazovkou, Touch ID v bočnom tlačidle, je prvým zariadením mimo iPhone, ktoré odpremiérovalo novú generáciu čipov zo série AXX.

Nový, šesťjadrový A14 Bionic má ponúknuť až 40% nárast výkonu ako predošlá verzia tohto iPadu. Rovnaký čip by sa mal skrývať aj v útrobách iPhonu 12, ktorého predstavenie takisto netrpezlivo očakávame v rovnakom mesiaci.

iPad Air je zároveň prvým iPadom, ktorý prináša farebné varianty podobne ako pri Apple smartfónoch. Vybrať si budete môcť z striebornej, space gray, rose gold, zelenej či nebesky modrej.

Podobne ako iPad Pro bude mať namiesto Lightningu USB-C port12MP zadný fotoaparát schopný zachytiť 4K video. Zariadenie je kompatibilné aj s Apple PencilMagic Keyboard.

zdroj: Bloomberg

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.