Nový 5G iPhone s Touch ID v displeji?

Aktuálny report od Economic Daily News opäť prináša takúto možnosť do centra pozornosti.

Dôležitá otázka

Podľa tejto správy spolupracuje trojica dodávateľov – GIS, BOEQualcomm na ultrazvukovej technológii, ktorá by mala byť prítomná aspoň v jednom z high-end iPhonov, ktoré Apple predstaví už túto jeseň.

Relevantnosť týchto prognóz potvrdzuje aj Ming-Chi Kuo, ktorý v rozhovore pre Bloomberg spomína iPhone s dvojakou formou autentifikácie – tvárovou aj odtlačkovou. Tá by podľa neho mala byť súčasťou displeja.

Otázny je skôr termín, kedy by sme sa takejto technológie mohli v iPhonoch dočkať. Viacero leakerov a ďalších zdrojov totiž príchod novej funkcie pre tento rok nespomína. Môže to znamenať, že Touch ID zabudované do obrazovky iPhonu Apple predstaví až budúci rok.

Celoobrazovkový skener?

V súčasnosti existujú dva typy technológií na overovanie odtlačkom – optickáultrazvuková. Prvá využíva svetlo zo zariadenia, pomocou ktorého vytvorí 2D sken vášho prsta. Druhá s využitím vysokofrekvenčného zvuku dokáže zosnímať 3D odtlačok.

Ultrazvukové riešenie už Qualcomm dodáva do niektorých smartfónov od Samsungu. Nové iPhony by však mohli disponovať pokročilejšou verziou tejto funkcie, ktorá by reagovala v rámci celej plochy displeja.

zdroj: Economic Daily News

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?