Nové Apple Watch bez adaptéru, iPady s 20W USB-C

Tak by sa dal zhrnúť pohľad do balení nových produktov, ktoré Apple predstavil na evente Time Flies.

V súlade s cieľom minimalizovať náklady a objem balenia značka po prvýkrát nepribalí do krabice adaptér. O podobnom kroku sa už nejaký čas hovorí aj v súvislosti s očakávaným iPhonom 12.

Apple Watch Series 6 či SE sa aj naďalej predávajú s magnetickým nabíjacím káblom ale už bez 5W adaptéru, ktorý sprevádzal hodinky v minulosti. Zaujímavosťou môže byť, že prémiové varianty z titánu či z rady Hermès adaptér v balení obsahovali, no po týždni ho Apple takisto prestal s týmito modelmi ponúkať.

Vynechanie tejto časti balenia – podobne ako sa to stane pravdepodobne realitou aj pri iPhone – má spoločný menovateľ, ktorým je cena. Tú sa snaží Apple stiahnuť dolu aj takýmito krokmi. Nový iPhone má ponúknuť 5G technológiu, ktorá nevyhnutne cenu zariadenia zvýši, takže bude potrebné túto nepríjemnosť kompenzovať na iných frontoch.

Na rozdiel od Apple Watch však nový iPad Air adaptér ponúkne. Pôjde o nový, 20W USB-C. Rovnakým typom nabíjačky bude dispnovať aj balenie, v ktorom novým majiteľom príde ich iPad 8. generácie.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.