Nie miliardu, ale rovný bilión dolárov žiada poškodený zákazník Applu kvôli oprave iPhonu 7

Nie miliardu, ale rovný bilión dolárov. A mohlo to byť ešte horšie.

Prípad 39-ročného Raevona Terrella Parkera z Missouri sa zapíše zrejme do dejín žalôb proti Applu. Spoločnosť z Cupertina doposiaľ čelila útokom rôznych patentových trollov, ktorí sa na nej chceli obohatiť, no poškodený zákazník ich hravo všetkých strčí do vrecka.

Parker totiž požaduje od Applu odškodné vo výške 1 bilióna dolárov, teda 1 000 miliárd. Ako dôvod uvádza, že keď v roku 2018 vzal svoj poškodený iPhone do Apple Storu na opravu, jeho zariadenie vymenili za nový kus. Čo je bežná praktika v prípade, že je zariadenie neopraviteľné, no Apple to zvykne robiť už aj pri menších závadách. Jednak mu to pomáha šetriť čas, jednak môže opravené a sformátované zariadenie ďalej predávať ako “Refurbished” a napokon, poteší zákazníka.

Teda ak nie ste 39-ročný Parker, ktorý trvá na tom, že mu Apple odcudzil jeho pôvodný prístroj a nahradil novým, lesklým a nepoškodeným. Parker vraví, že výmenu zariadenia rozpoznal tak, že musel zariadenie nanovo nastaviť, takisto sa mu zmenili nastavenia služby FaceTime. A aby toho nebolo málo, musel si do telefónu nanovo stiahnuť a nainštalovať aplikácie!

Parker tiež v žalobe tvrdí, že zamestnanec Genius Baru ho nazval “šialeným” počas konverzácie. Podľa serveru Mashable je ale vysoko pravdepodobné, že Parker mal v telefóne nainštalovanú betu iOS, ktorá nebola určená pre širokú verejnosť a pri oprave zariadenia mu Apple jednoducho nainštaloval oficiálne dostupnú verziu.

V prípade, že by Parker na súde uspel, stal by sa rázom najbohatším človekom na svete – pre porovnanie, majetok zakladateľa Amazonu, Jeffa Bezosa, sa odhaduje na 850 miliárd dolárov. Zároveň by to však znamenalo zmenšenie trhovej hodnoty Applu o takmer 70% a krach nejedného investora. Dnešná trhová hodnota Applu totiž činí 1,47 bilióna dolárov.

Mimochodom, jedná sa už o druhú žalobu: Parker pôvodne v roku 2019 žiadal od Applu odškodné vo výške 2 biliónov dolárov za to, že mu bol “odcudzený” iPhone 7 s iOS 12. Doterajšie žaloby poškodeného zákazníka boli zmetené zo stola.

Zdroj: NY Post

komentárov
      1. Autor textu naozaj nemá čo študovať, vzhľadom k tomu že “Crazy customer sues Apple for $1 trillion over iPhone features” ;)

Pridaj komentár
You have to agree to the comment policy.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Vyšiel iOS 13.6

Update prináša podporu pre CarKey a pridáva aj ďalšie novinky.