Čipy od Apple prekonali v benchmarkoch Snapdragon 888 pre nové Androidy

Z výsledkov porovnania vyplýva, že čip, ktorý má poháňať vlajkové Android smartfóny, nedokáže konkurovať čipu z iPhone 12 či dokonca iPhone 11.

Výkonnostné parametre, ktoré zverejnil k novému Android čipu zverejnil výrobca Qualcomm. Portál Anandtech porovnal tieto výsledky s tými, ktoré dosiahli nové iPhony. Snapdragon 888, ktorý je určený pre Androidy na rok 2021, je podľa toho pomalší ako rok starý čip A13 z minuloročného iPhonu.

Snapdragon 888 získal single-core skóre 1 135 a multi-core skóre 3 794 bodov. iPhone 12 Pro poháňaný čipom A14 pre porovnanie dosiahol 1 603 v single-core a 4 187 pri multi-core teste.

Aj keď nový Android čip nedrží krok s čipmi A13 či A14, ide o výrazné zlepšenie oproti staršiemu Snapdragonu, ktorý sa nachádza v terajších high-end Android zariadeniach. Výkon procesoru narástol medzigeneračne o 25 percent.

zdroj: Anandtech

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.