Na webe sa budeme prihlasovať cez odtlačok a Face ID

Apple na WWDC predstavil novú možnosť, ktorú poznáme z mobilných zariadení Apple.

Touch ID a najmä Face ID predstavujú za bežných okolností komfortnejší spôsob overovania totožnosti ako tradičné zadávanie hesla. Môžeme vďaka nim pristupovať napríklad k bankingu či správe hesiel.

Apple chce teraz túto možnosť priniesť aj pre prihlasovanie na webe. Novinku predstavil na WWDC20 v rámci session Meet Face ID and Touch ID for the web. Funkcia bude fungovať na stránkach s novým Web Authentification API.

Na začiatok bude potrebné klasicky zadať na webstránke meno a heslo (resp. počkať si na SMS kód, ak máte dvojúrovňové zabezpečenie). Pri ďalšom prihlásení sa však login vykoná cez odtlačok alebo sken tváre. Proces loginu takýmto spôsobom Apple označil v rámci prezentácie ako odolný voči phishingu. Informácie, ktoré API vytvorí, ostávajú na danej webstránke pre účely loginu a nie sú ďalej exportované.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?