iPhone 13 Pro má disponovať LTPO technológiu pre 120Hz displej

Dva z modelov najbližšej generácie smartfónu od Apple ponúknu OLED panely s úspornou technológiou, ktorá umožní prechod na 120Hz obnovovaciu frekvenciu.

Informoval o tom kórejský portál The Elec. V správe sa spomína aj to, že kľúčovými dodávateľmi OLED displejov naďalej ostanú SamsungLG. Nové obrazovky majú byť podľa očakávaní technologicky vyspelejšie ako sú tie v súčasných iPhonoch 12.

Spomínaná LTPO technológia umožňuje kontrolu nad individuálnymi pixelmi, ktoré sa zapínajú a vypínajú nezávisle, čím sa šetrí energia. To môže byť východiskom pre 120Hz frekvenciu displeja, vďaka čomu nové smartfóny ponúknu plynulejšie dianie na displeji – bez príliš veľkého zaťaženia batérie.

Navyše, táto technológia by mohla zabezpečiť always-on displej na novom iPhone – podobne ako napríklad v prípade Apple Watch, kde je takisto prítomná.

120Hz frekvencia obnovovania displeja mala byť podľa niektorých zdrojov jedným z benefitov súčasného iPhonu 12, nakoniec však dorazí pravdepodobne spolu s displejmi s LTPO. iPady Pro túto frekvenciu ponúkajú od roku 2017 vďaka funkcii ProMotion. Tá v praxi rozlišuje medzi obsahom, ktorý sa na obrazovke aktuálne nachádza, a podľa toho mení aj frekvenciu.

zdroj: The Elec

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť