iPhone 13 Pro má disponovať LTPO technológiu pre 120Hz displej

Dva z modelov najbližšej generácie smartfónu od Apple ponúknu OLED panely s úspornou technológiou, ktorá umožní prechod na 120Hz obnovovaciu frekvenciu.

Informoval o tom kórejský portál The Elec. V správe sa spomína aj to, že kľúčovými dodávateľmi OLED displejov naďalej ostanú SamsungLG. Nové obrazovky majú byť podľa očakávaní technologicky vyspelejšie ako sú tie v súčasných iPhonoch 12.

Spomínaná LTPO technológia umožňuje kontrolu nad individuálnymi pixelmi, ktoré sa zapínajú a vypínajú nezávisle, čím sa šetrí energia. To môže byť východiskom pre 120Hz frekvenciu displeja, vďaka čomu nové smartfóny ponúknu plynulejšie dianie na displeji – bez príliš veľkého zaťaženia batérie.

Navyše, táto technológia by mohla zabezpečiť always-on displej na novom iPhone – podobne ako napríklad v prípade Apple Watch, kde je takisto prítomná.

120Hz frekvencia obnovovania displeja mala byť podľa niektorých zdrojov jedným z benefitov súčasného iPhonu 12, nakoniec však dorazí pravdepodobne spolu s displejmi s LTPO. iPady Pro túto frekvenciu ponúkajú od roku 2017 vďaka funkcii ProMotion. Tá v praxi rozlišuje medzi obsahom, ktorý sa na obrazovke aktuálne nachádza, a podľa toho mení aj frekvenciu.

zdroj: The Elec

komentáre
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.