Masová výroba nového iPhonu začína už tento mesiac

Výroba sa rozbehne v obmedzenom množstve a bude pokračovať v októbri.

Nedávno sme priniesli informácie, ktoré ďalej rozvíjajú prognózu o dvojfázovom nasadení novej generácie Apple smartfónu.

Podľa zatiaľ dostupných zdrojov to vyzerá tak, že ako prvé sa k novým majiteľom dostanú jeden základný iPhone a jeden model s prívlastkom Pro.

Pokiaľ ide o výrobu, tu sú údajne plány nastavané nasledovne: produkcia štartuje cenovo dostupnejším 6,1 palcovým iPhonom s OLED displejom a dvojicou šošoviek fotoaparátu. Podľa Nikkei Asian Review ide približne o 40% celkového objemu kusov, ktoré si Apple objednal u svojich dodávateľov.

Celkovo sa očakáva príchod zhruba 80 miliónov 5G iPhonov, niektoré predpovede však počítajú s o niečo nižšími číslami – v rozpätí od 73 do 74 miliónov. Zvyšok produktov očakávajú začiatkom nasledujúceho roku.

zdroj: Nikkei

komentár
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?