Apple ohlásil svoj nový online event

V kalendároch môžete krúžkovať 15. september.

Záplava noviniek?

Značka blížiace sa podujatie oznámila na svojej stránke. Špeciálny event sa uskutoční v Steve Jobs Theatre. Podobne ako v prípade júnovej konferencie WWDC pôjde o virtuálny event bez účasti divákov a médií priamo v Cupertine. Formát celej prezentácie bude teda v mnohom podobný letnému podujatiu.

Event sa bude s najvyššou pravdepodobnosťou zameriavať na novú generáciu iPhonu. Okrem neho však možno očakávať aj nové modely Apple Watch – menovite Series 6, či nové iPady.

Najväčší i najmenší

Tento rok by sa mal iPhone dočkať trojice rôznych uhlopriečok a celkovo štyroch rôznych modelov. Najmenší 5,4 palcový má byť zároveň najkompaktnejším smartfónom Apple za posledné roky.

Varianty s prívlastkom Pro ponúknu dve veľkosti – 6,1 a 6,7 palcovú. Posledná menovaná bude zároveň najväčšou uhlopriečkou, ktorú Apple v prípade iPhonu doteraz predstavil.

Štvoricu modelov bude spájať bezokrajový displej, 5G, Face ID či TrueDepth kamera. Dizajnovo majú odkazovať na hranatejšie generácie iPhonu a ich vzhľad bude mať blízko k súčasnému iPadu Pro. Načas sa tak môžeme rozlúčiť so zaoblenými hranami, ktoré sa objavili s príchodom šestkových iPhonov.

Začiatok eventu je naplánovaný na 19:00 nášho času. Jeho priebeh budeme pre vás sledovať.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?