Apple ohlásil svoj nový online event

V kalendároch môžete krúžkovať 15. september.

Záplava noviniek?

Značka blížiace sa podujatie oznámila na svojej stránke. Špeciálny event sa uskutoční v Steve Jobs Theatre. Podobne ako v prípade júnovej konferencie WWDC pôjde o virtuálny event bez účasti divákov a médií priamo v Cupertine. Formát celej prezentácie bude teda v mnohom podobný letnému podujatiu.

Event sa bude s najvyššou pravdepodobnosťou zameriavať na novú generáciu iPhonu. Okrem neho však možno očakávať aj nové modely Apple Watch – menovite Series 6, či nové iPady.

Najväčší i najmenší

Tento rok by sa mal iPhone dočkať trojice rôznych uhlopriečok a celkovo štyroch rôznych modelov. Najmenší 5,4 palcový má byť zároveň najkompaktnejším smartfónom Apple za posledné roky.

Varianty s prívlastkom Pro ponúknu dve veľkosti – 6,1 a 6,7 palcovú. Posledná menovaná bude zároveň najväčšou uhlopriečkou, ktorú Apple v prípade iPhonu doteraz predstavil.

Štvoricu modelov bude spájať bezokrajový displej, 5G, Face ID či TrueDepth kamera. Dizajnovo majú odkazovať na hranatejšie generácie iPhonu a ich vzhľad bude mať blízko k súčasnému iPadu Pro. Načas sa tak môžeme rozlúčiť so zaoblenými hranami, ktoré sa objavili s príchodom šestkových iPhonov.

Začiatok eventu je naplánovaný na 19:00 nášho času. Jeho priebeh budeme pre vás sledovať.

zdroj: Apple

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.