macOS Big Sur vyšiel v public bete

Nová verzia macOS je už dostupná na testovanie vývojármi aj verejnosťou.

Pred oficiálnym vydaním nového operačného systému, ktoré sa očakáva túto jeseň, môžete teda skúšať jednotlivé funkcie a novinky. Treba sa pre to prihlásiť na webe Apple Beta Software Program.

Nový macOS prináša nový vzhľad, ktorý platformu viac približuje iOS, ale stále ponecháva dobre známy základ v podobe dizajnu okien, farebnosti, ikoniek či systémových zvukov a ďalších prvkov. Safari má v Big Sur novú prispôsobiteľnú úvodnú stránku, implementovaný prekladač, či funkciu, ktorá vám ukáže, aké trackery rôzne stránky používajú na vaše sledovanie na internete. Veľkou premenou prešli Správy. Takisto budú viac podobné apke z iOS. Prinesú funkcie ako pripnuté konverzácie, odpovede na správy, efekty, Memoji nálepky. Vylepšené má byť aj vyhľadávanie starších správ.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Inštalovať iOS 14 alebo nie?

Nový iOS prináša viacero zaujímavých zmien aj nových funkcií. Dôležitá je však aj otázka: aktualizovať už teraz alebo radšej ešte počkať?
pokračovanie článku

Aká bude téma nového Apple eventu?

iPone, Apple Watch, iPad… To je len časť noviniek, ktoré nás môžu už budúci utorok čakať. Ktoré z nich majú väčšiu šancu stať sa súčasťou prezentácie?