Vyšla štvrtá beta pre iOS 14 a iPadOS 14

Čerstvá aktualizácia testovacej verzie systémov prichádza dva týždne po predošlej verzii.

iOS 14 prináša novú možnosť widgetov, ktor možno na ploche kombinovať s ikonkami apiek a prispôsobovať si vzhľad domovskej obrazovky. Takisto pribudla Knižnica apiek, ktorá vám zobrazí prehľadne všetky aplikácie na vašom zariadení. Ak mávate problém s preplnenou domovskou obrazovkou, poteší vás možnosť skryť celé stránky vašich apiek.

Otravovali vás prichádzajúce hovory alebo Siri, ktoré sa zobrazovali na celej ploche displeja? S tým je v iOS 14 koniec – Apple prichádza s výrazne kompaktnejším riešením vo forme banneru. Táto funkcia bude prítomná aj v iPadOS.

Nová funkcia App Clips umožní stiahnuť iba časť aplikácie bez potreby sťahovania celku. Hodí sa, ak napr. potrebujete využiť jednu konkrétnu funkciu – rezervovať ubytovanie, zaplatiť kávu a podobne.

Apka Zdravie má po novom podporuje monitorovanie spánku, ktoré bolo predstavené vo watchOS 7. Pre lepší spánok pribudnú na vašom iPhone funkcie ako Sleep ModeWind Down.

Nový je aj natívny Prekladač, ktorý ponúkne prekladanie textov aj hlasových nahrávok v 11 jazykoch priamo na telefóne.

Výrazne vylepšená bola ochrana súkromia a funkcie s ňou spojené. Systém vás upozorní na to, ktoré aplikácie pristupujú ku clipboardu, bude vyžadovať vaše povolenie pre apky, ktoré sa pokúšajú získať prístup k lokálnej sieti a takisto postráži apky, ktoré budú aktívne využívať kameru alebo mikrofón.

 AirPods vedia odteraz automaticky prepínať medzi zariadeniami a AirPods Pro získali novú funkciu priestorového zvuku, ktoré dynamicky zaznamenáva pohyby hlavy.

iPadOS 14 má väčšinu funkcií a noviniek z iOS 14, okrem prekopaného Home Screen rozhrania. Zaujímavou novinkou je Scribble, funkcia, ktorá vám umožní pomocou Apple Pencil písať do akéhokoľvek textového poľa. Váš rukopis sa následne transformuje do podoby digitálneho textu.

zdroj: MacRumors

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.Články, ktoré by sa vám mohli páčiť
pokračovanie článku

Apple chce do roku 2024 predstaviť vlastné auto!

Spoločnosť podľa čerstvých zákulisných informácií napreduje v oblasti technológie samoriadiacich automobilov a chce sa zamerať na výrobu osobných vozidiel, ktoré by mohli obsahovať vlastnú prelomovú technológiu batérií.
pokračovanie článku

Dostali ste pod stromček nový Mac? Tieto aplikácie sa vám môžu zísť!

Pod stromčekom ste možno objavili nový počítač. Keď ste si prezerali krabicu, zistili ste, že je od spoločnosti Apple. S radosťou ste krabicu otvorili, rozbalili váš nový Mac, spustili ho, chvíľu ste sa orientovali v operačnom systéme macOS (keď ste prešli z Windowsu, ostrieľaní "appláči" už vedia) a teraz rozmýšľate, aké aplikácie by sa pre vás na začiatok mohli hodiť. V tomto článku vám preto predstavíme pár TOP aplikácií pre nových užívateľov Mac.